Yatırımcılar Bitcoin ve Diğer Kripto Paraların Getirilerine Güveniyor

Enes Cebe
geçen şubat ayında kripto para piyasasında ne yaşandı?
Bitlo

Yatırımcılar, kötü bir başlangıç yapmasına rağmen Bitcoin, NFT ve diğer altcoinlerin 2022’de borsadan daha iyi getiri sağlayacağına inanıyor.

Bitcoin, 2021’i S&P 500’ün yüzde 28 artmasına karşın yüzde 65 kazanç ile kapattı. Ekonomist ve piyasa analisti Alex Krüger piyasadaki olumsuz seyre ilişkin şunları yazdı:

Piyasalar kısa vadede aşırı tepki veriyor olabilir, ancak Fed tutanaklarının ne kadar şahin olduğu da muallak.

Yaklaşık 6.000 yatırımcının katıldığı ve  146 bin 600’den fazla kişi tarafından okunan bir ankete göre yatırımcılar,  kriptonun 2022’de hisse senetlerinden daha iyi performans göstereceği konusunda fikir birliğine vardı. Ancak edinilen sonuçlara göre, en iyi performans gösteren kripto paranın Bitcoin olmayacağı düşünüyor. 

deVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, hisse senetlerinin yatırımcıların gözünden düştüğünü açıkladı. Green, dijital varlıkların zenginlik inşa etmede bir yol olarak görüldüğünü de sözlerine ekledi. 

Bitcoin Olmayacaksa Hangisi?

Ankete katılanların yüzde 30’u bu yıl farklı bir kripto paranın Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyor. Söyledikleri hiç mantıksız görünmüyor. Çünkü Bitcoin’in 2021’deki yüzde 70’lik makul kazancına rağmen BTC, aynı yıl yüzde 10 binden (100 kat) fazla kazanç sağlayan Polygon (MATIC), Terra (LUNA) ve Sandbox (SAND) gibi kripto paralara karşı hezimete uğradı. 

Son olarak ankete katılanların yüzde 25’i Bitcoin ve NFT’lerin diğer yatırımlardan daha iyi performans göstereceğine inanıyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
elon musk dogecoin’in peşini bırakmıyor

Tesla Dogecoin Kabul Etmeye Başladı!

Sonraki Haber
dorsey: mark zuckerberg bitcoin’e odaklanmalı

Jack Dorsey Bitcoin Madencilik Projesini Başlattı

İlgili Haberler