Yatırım Bankası Morgan Stanley, Bitcoindeki Düşüşleri Yorumladı

Enes Cebe
yatırım bankası morgan stanley, bitcoindeki düşüşleri yorumladı
Bitlo

Morgan Stanley, “Ayı piyasasının durumu” başlıklı raporunda, Bitcoin’in yüzde 50’lik düşüşünün yeni bir şey olmadığını söyledi.

Bankanın kripto para birimi araştırma başkanı Sheena Shah, geçen hafta yayınlanan raporda, bol likiditenin etkisiyle artan spekülatif işlemlerin, kripto para birimlerinin gerçek değerini etkilediğini bildirdi.

Analistlere göre bitcoin, geçen yıl için bile düşük sayılacak 28 bin dolar seviyesinin altında işlem görürse, piyasa daha fazla zayıflık bekleyebilir. Rapora göre, yukarı yönde, 45 bin dolar izlenecek seviyeyi gösteriyor. Son düşüş trendi ile birlikte bu seviyelere tekrar çıkılması muhtemel gözüküyor. 

Rapor: Bitcoin Grafiğindeki Görünüm Tarihi Normlar Dahilinde

Banka, bitcoin’in 2009’daki kuruluşundan bu yana 15 ayı piyasasına tanık olduğunu ve son aylarda görülen düzeltmenin daha önce olanların aralığında olduğunun altını çiziyor. Banka analistleri bu düzeltmenin tarihi normlar dahilinde olduğunu söyledi.

Morgan Stanley, raporunda yer alan ifade şu şekilde;

Bitcoin, mal ve hizmet işlemleri için yaygın (ödeme aracı olarak)  bir para birimi olarak kullanılana kadar, varlık spekülasyonu haricinde temel talep üzerinde bitcoin’e değer vermek zor.

Banka, daha büyük bir risk piyasası düzeltmesi ile karşılaşıldığında kripto yatırımcılarının sabırlı olması gerekebileceğini söyledi. 

Araştırma raporuna göre,  ilerleyen zamanlarda, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve stabil coin alanlarında düzenlemelerin gelmesi bekleniyor. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin yatırımcılarının bu hafta takip edeceği gelişmeler

Bitcoin Yatırımcılarının Bu Hafta Takip Edeceği Gelişmeler

Sonraki Haber
ethereum direnç çizgisini kırdı! önemli teknik seviyeler! ethereum

Ethereum Direnç Çizgisini Kırdı! Önemli Teknik Seviyeler!

İlgili Haberler