Wintermute Hacklendi! 160 Milyon Dolarlık Kripto Ele Geçirildi

Özlem Özbek
wintermute hacklendi! 160 milyon dolarlık kripto ele geçirildi wintermute hacklendi 160 milyon dolarlik kripto ele gecirildi
Bitlo

Kripto para sektörünün büyümesi, sektörde yaşanan hack olaylarının sayısının artmasına neden oluyor.

Blockchain ve kripto sektörüyle ilgili kurumlara göz diken korsanlar, bu kez piyasa yapıcı Wintermute’a saldırdı. Saldırı karşısında hackerlar, 160 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirdi.

Saldırıdan OTC işlemleri etkilenmedi

Piyasa yapıcı Wintermute’ın CEO’su Evgeny Gaevoy, resmi twitter hesabı üzerinden DeFi operasyonlarına bir saldırı düzenlendiğini duyurdu. CEO’nun konuyla ilgili yaptığı açıklamalara göre saldırıdan CeFi ve OTC işlemleri zarar görmedi.

wintermute hacklendi! 160 milyon dolarlık kripto ele geçirildi wintermute hacklendi 160 milyon dolarlik kripto ele gecirildi1

Güçlü sermayesi sayesinde saldırı karşısında oluşan zararların giderileceği söyleyen Gaevoy, Wintermute ile anlaşması bulunan platformların fonlarının herhangi bir zarar görmediğini ve güvence altında olduğunu dile getirdi. Bunun yanı sıra piyasa yapıcısında bugün ve birkaç günlük aksamalar yaşanabileceğinden söz etti.

Wintermute CEO’su, saldırıya maruz kalan 90 kripto paradan sadece ikisinin 1 milyon doların üzerinde değere sahip olduğunu, bu nedenle de saldırganların hiçbir kripto para üzerinde satış baskısı oluşturamayacağını belirtti. Aynı zamanda CEO Gaevoy, saldırganlar ile anlaşma yoluna gitmek için de ellerinden geleni yaptıklarının altını çizdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
küresel ekonomiye metaverse etkisi,

Küresel Ekonomiye Metaverse Etkisi, “2030’a Kadar 5 Trilyon Doları Bulacak”

Sonraki Haber
yeni shiba inu yakım adresi: playzone

Shiba Inu Düşen Kanal İçerisinde! SHIB Kırılım Ne Zaman?

İlgili Haberler