Visa’dan Kripto Açıklaması

Gülcan Uyanıker
visa’dan kripto açıklaması
Bitlo

Visa Kripto Departmanı Başkanı Cuy Sheffield kripto paralar hakkında konuşurken Bitcoin ve bazı altcoinlerin teknolojik fenomenler olduğunu dile getirdi.

Kripto departman başkanı Sheffield, şirketinin müşterilere kripto hizmeti sunmaya devam edeceğini söylerken kripto varlıkları teknolojik bir fenomen olarak nitelendirdi.

Visa ve Kripto Yanyana Gidecek

Sheffield Hindistan merkezli medya kuruluşu NDTV’ye dijital varlıklar hakkında konuşurken oldukça olumlu bir tavır sergileyerek dijital varlıklar hizmeti sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Visa’dan gelen habere göre müşterilerin kripto endüstrisi hakkında doğru bilgi almalarına yardımcı olmak için bu ayın başlarında yeni bir danışma uygulaması başlatıldı. Visa’nın bu fırsatları Hindistan sınırlarına getirip getiremeyeceği sorusuna yanıt veren Sheffield, şirketin yerel düzenlemelere bağlı olarak her ülkeye ulaşacağını belirtti:

Visa, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar tüm müşterilerimize kripto danışmanlık hizmetlerimizi sunmayı amaçlıyor. Şu anda yerel düzenlemelerin izin verdiği yerlerde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bitcoin Teknolojik Bir Olgudur

Bitcoin ve altcoinleri teknolojik fenomen olarak nitelendiren Sheffield dijital varlıkların aynı zamanda kültürel bir unsur olduğundan da söz etti.

Visa CEO’su Alfred Kelly de birkaç ay önce Bitcoin ve bazı altcoinleri dijital altın olarak tanımlamıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin yatırımcılarının bu hafta takip edeceği gelişmeler

Ünlü Analist: Bitcoin S&P 500’de Görülen Bir Modeli Yansıtabilir

Sonraki Haber
cardano kurucusu, bitcoin’in rezerv para olacağından şüphe duyuyor

Cardano’nun Kurucusu Hoskinson’dan Çarpıcı İddialar

İlgili Haberler