Visa Ünlü NFT Sanatçısı “Micah Johnson” ile İşbirliği Yaptı!

Gülcan Uyanıker
visa ünlü nft sanatçısı micah johnson ile i̇şbirliği yaptı!
Bitlo

Çok uluslu finansal hizmetler şirketi olan Visa, kreatörlerin NFT endüstrisini daha iyi anlamaları için çeşitli halka açık blok zinciri ağlarını kullanmalarını sağlayacak bir program oluşturma kararı aldı. Bunun için NFT sanatçısı Micah Johnson ile işbirliği yaptığını duyurdu.

13 Ekim 2021 tarihinde haberi bir basın açıklamasıyla duyuran Visa, bu ortaklığın kreatörler ve ödeme ortakları ağı arasında fayda sağlayacak bir bağlantı oluşturacağını söyledi. 

Bu girişim Visa’nın ilk NFT satın alımını yapmasından yaklaşık iki ay sonra gelişti. Ağustos ayında çok uluslu ödeme şirketi olan Visa, 160.000 dolar değerindeki NFT eseri için 49.5 ETH ödedi.

Micah Johnson

Bu projede Visa ile ortaklık yapan Micah Johnson, 2018 yılında emekli olan eski bir Beyzbol Ligi (MLB) oyuncusu ve NFT sanatçısıdır. Johnson, büyük bir uzay kaskı olan, astronot olmayı hayal eden genç Afrikalı-Amerikalı çocuk olan Aku’nun yaratıcısıdır. Şubat 2021 tarihinde piyasaya sürülen NFT karakteri Aku, 24 saat içinde 2 milyon doların üzerinde token sattı. Aku, film ve televizyon için seçilmiş ilk NFT oldu.

Micah Johnson Visa ile işbirliği hakkında konuşurken Visa’nın oldukça güvenilir bir marka olduğunu ve onlarla ortak olmanın kendisinde heyecan yarattığını söyledi. Visa ile birlikte çalışarak, içerik oluşturucuları ihtiyaç duydukları kaynaklarla donatmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Şirketler NFT Sektörüne Giriyor

Visa da büyüyen NFT endüstrisinden yararlanan şirketler listesine dahil oldu. Eylül ayında popüler video paylaşım platformu TikTok , Lil Nas X, Brittany Broski ve Rudy Willingham gibi bazı güçlü yaratıcıların videolarını içerecek olan NFT koleksiyonunun lansmanını duyurmuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
polkadot

Polkadot, Parachain Lansmanına Hazırlanıyor

Sonraki Haber
avustralya menkul kıymetler borsası, etf i̇çin düğmeye bastı unnamed

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası, ETF İçin Düğmeye Bastı

İlgili Haberler