USB Madenci Nedir?

USB madenci cihazları kolay bir şekilde Bitcoin madenciliği yapmanıza olanak sağlayan cihazlardır. Yüksek hesaplama gücüne sahip cihazlardır. Kripto paraların son yıllarda dünya genelinde olan ilginin artmasıyla beraber USB madenci cihazlarının kolay kullanım sağlamasından dolayı oldukça popüler hal aldılar. Güç tüketimlerinin düşük olması ve  bilgisayarlara kolayca bağlanabilmeleri onları birçok insan tarafından tercih edilmesine neden oldu.

Rekabetin artması ve ev bilgisayarlarının yüksek enerji tüketimi nedeniyle bu yöntem ile madencilik karlı bir iş olmaktan çıktı. Daha sonra madencilik için özel olarak üretilen cihazların ortaya çıkmasıyla madenciler de bu cihazları tercih etmeye başladı. Daha az enerji tüketimi sunan bu cihazlar sayesinde büyük yatırımcılar madencilik çiftliği adı verilen büyük tesisler kurmaya başladılar.

USB Madenci Nasıl Çalışır?

Dolaşıma yeni Bitcoin eklemenin tek yolu madencilik yapmaktır. Madenciler Bitcoin işlemlerini onaylayarak kendilerine verilen ödül Bitcoin’leri kazanırlar ve bu durum madenciliği cazip kılan unsurdur. USB madencileri de, uygun yazılımın olduğu bir bilgisayara bağlandıklarında belli bir hızda madencilik yapmaya başlarlar. Aynı cihazdan daha çok verim alma maksadıyla birden fazla madenci de bağlanabilir.

Bilgisayarlarda genellikle sınırlı sayıda USB port’un olmasından dolayı USB madencileri USB çoklayıcıları kullanmaktadırlar. Bu cihaz gerekli yazılımın yüklü olduğu bir bilgisayara bağlanmasıyla madencilik işlemide başlamış olur.

Sonuç olarak, USB madenciliği fazla masrafa girmeden bu işe başlamak isteyenler için uygun bir seçenektir. Zorluk ve rekabetin artmaya devam ettiği bu günlerde bu yöntem ile de kar etmek yine de çok kolay değildir.

Bir Cevap Yazın