Ünlü Şarkıcı Bob Dylan NFT Dünyasında!

Gülcan Uyanıker
ünlü şarkıcı bob dylan nft dünyasında!
Bitlo

Son zamanlarda birçok ünlü NFT dünyasına adım attı. Son olarak efsanevi şarkıcı Bob Dylan da bu akıma katıldı. Bob Dylan, Snowcrash adlı bir NFT projesiyle harekete geçti. Proje, Sony Music Entertainment ve UMG ile ortaklaşa oluşturuldu.

Solana blok zincirine odaklanan bir girişim olan Snowcrash, Sony Music ve Universal Music Group’un bu yıl Bob Dylan ve Miles Davis için NFT müzayedelerini planlayan bir platformun parçası olacağını duyurdu. Müzik endüstrisi, Dolly Parton, Steve Aoki, Kings of Leon ve 3lau gibi NFT odaklı markaları ortaya çıkaran müzisyenlerle, sanatçılardan ve içerikten daha fazla para kazanmanın bir yolu olarak NFT’lere büyük ilgi gösterdi.

Snowcrash, Solanart ve Solsea gibi diğer Solana tabanlı NFT pazarlarına karşı rekabet edecek. En büyük NFT pazarı olan OpenSea, geçen ay yaklaşık 3,6 milyar dolarlık satış gördü, ancak şu anda yalnızca Ethereum ve Polygon blok zincirlerinde basılmış NFT’ler sunuyor. (OpenSea yakında Solana NFT’lerini ekleyebilir.)

Sony ve Universal’ın Snowcrash’e katılması, büyük şirketlerin Web3’e girmesinin en son örneğidir. Warner Music Group ayrıca kısa süre önce, müzisyenlerini oyna-kazan oyunlarına getirme arzusunu öne sürerek blockchain oyun şirketi Splinterlands ile bir ortaklık duyurdu. Peki Snowcrash tam olarak ne yapacak?

Snowcrash, sanatçılara, kültürel ikonlara, içerik oluşturuculara, etkileyicilere, ünlülere ve markalara, halihazırda yaratılmış mülklerdeki gizli değerden yararlanarak ve yeni dijital varlıklar ve sanal deneyimler tasarlayarak NFT’lerin kullanılmayan yaratıcı ve ekonomik potansiyelinden yararlanmaları için güç veriyor.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
balinalar altcoinleri toplamaya devam ediyor 2

Balinalar Altcoinleri Toplamaya Devam Ediyor

Sonraki Haber
ukrayna’ya yapılan kripto bağışı 50 milyon doları aştı!

Ukrayna’ya Yapılan Kripto Bağışı 50 Milyon Doları Aştı!

İlgili Haberler