Ünlü Analist Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak Diyor!

unlu-Analist-Bitcoin-1-Milyon-Dolar-Olacak-Diyor-btc

‘’Bitcoin uçacak’’, ‘’Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak’’ iddialarına bir yenisi daha eklendi. Bitcoin’in 1 milyon dolar olacağı beklentisini bu kez de son yıllarda Bitcoin yıl sonu fiyatlarını doğru tahmin eden ünlü analist Cane Island Alternative Advisors yöneticisi Timothy Peterson dile getirdi.

Peterson 11 Ekim’de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda BTC fiyatının %90 olasılıkla hiçbir zaman 11 bin doların altına düşmeyeceğini açıkladı. Metcalfe kanuna dayanan Bitcoin değerleme modelinin yaratıcısı olan analist son üç yılda Bitcoin yıl sonu fiyatlarını doğru öngörmüştü.

Peterson, 2018 yıl sonu için 3500 USD fiyat tahminini yapmış, % 7 yanılma payıyla Bitcoin yılı 3783 USD fiyat düzeyinden kapatmıştı. 2019 yıl sonu Bitcoin tahmini ise 7000 USD dolaylarındaydı ve söz konusu kripto para 2019’u 7243 USD ile tamamlamıştı. 

Aynı Bitcoin değerleme yasasını kullanan ünlü analist, 2024’e kadarki Bitcoin fiyatını 100 bin dolar olarak öngörüyor ve 2028 yılında ise 1 milyon dolar seviyesinin görülmesinin sürpriz olmayacağını açıklıyor.

Şu ana kadar yüzlerce farklı kişi ya da kurum tarafından Bitcoin fiyatı hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı. 2017 yılında atılan bazı iddialarda Bitcoin’inin 100 bin doları aşacağını düşünenler olduğu gibi, 2020 yılında Bitcoin ve kripto paraların sonunun geleceğini düşünenler de vardı. 

Ancak her iki uç iddia da gerçekleşmedi, Bitcoin ne 100 bin dolara ulaştı, ne de dibi gördü.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın