Ukrayna Kripto Cüzdanına Polkadot’u Ekledi! Ülkeye 200 Bine Yakın DOT Geldi

Gülcan Uyanıker
ukrayna kripto cüzdanına polkadot’u ekledi! ülkeye 200 bine yakın dot geldi
Bitlo

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ilk haftasını tamamlarken, genel olarak kripto paralara karşı olan Batı dünyası yöneticileri, şimdiye kadar kripto paranın Ukrayna’ya yardım amaçlı kullanılması hakkında bir eleştiri yapmadılar.

Hem Ukrayna hükümeti hem de kar amacı gütmeyen kuruluşlar Bitcoin, Ethereum ve Tether cüzdanlarını açtıktan sonra, yakın zamanda ülkeye 20 milyon dolardan fazla kripto yardımı geldi. Hükümet bu fonlarla, tahliye edilenlere su ve gıdanın yanı sıra askerlere canlı malzeme ve benzin sağladı.

Gavin Wood’un Mesajı Üzerine DOT Cüzdanı Açıldı

En büyük kripto para birimlerinden biri olan Polkadot’un kurucularından ve aynı zamanda Ethereum’un kurucularından biri olan Gavin Wood, geçtiğimiz günlerde hükümetin DOT cüzdanı açması halinde Ukrayna’ya 5 milyon dolar değerinde DOT bağışlayacağını açıklamıştı. Ukrayna hükümeti bu Twitter mesajına kayıtsız kalmadı ve bir DOT cüzdanı açtığını duyurdu:

Ukrayna halkı, özgürlüklerini korumak için savaşırken küresel kripto para birimi topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar. Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz.

200 Bine Yakın DOT Gönderildi

Zincir üstü verilere bakıldığı zaman, haberin yazıldığı tarihte Ukrayna tarafından açıklanan adrese toplam 10.182 DOT gönderildiği görülüyor. Bu DOT’ların toplam değeri 192.000 dolar civarında ve sayıları sürekli artış gösteriyor.

Dijital varlık araştırma firması Elliptic’e göre, şimdiye kadar Ukrayna’ya 24.000’den fazla dijital varlık bağışlandı. Firma ayrıca bir Bitcoin balinasının 3 milyon dolar gönderdiğini belirtti.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
coinbase rus kullanıcıların hesaplarını askıya alacak mı?

Coinbase Rus Kullanıcıların Hesaplarını Askıya Alacak mı?

Sonraki Haber
ukrayna’nın en çok okunan gazetelerinden biri kripto bağışı kabul etmeye başladı

Ukrayna’nın En Çok Okunan Gazetelerinden Biri Kripto Bağışı Kabul Etmeye Başladı

İlgili Haberler