Twitter Yeni NFT Özelliğini Duyurdu

Gülcan Uyanıker
twitter cfo'su kripto varlıklar hakkında konuştu
Bitlo

Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan ve sevilen sosyal medya olan Twiter, dijital çağa uyum sağlayarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle, Twitter kurucusu Jack Dorsey’in Bitcoin cüzdan ve bahşiş uygulamaları üzerine yaptığı  projeler ses getirirken, sevilen platform bir süredir NFT’ler hakında da çalışma yapıyor.

NFT’lerde Ayrıntılı Görünüm

Eylül ayında geliştirilmeye başlanan NFT özellikleriyle ilgili yeni güncellemelerle gündeme gelen Twitter, son zamanlarda kripto takipçilerinin de oldukça ilgi odağı olmuş durumda. Sosyal medyadaki gelişmeleri aktaran Jane Manchun Wong’un paylaştığı bilgilere göre, Twitter, kullanıcı profiline koleksiyon sekmesi eklemeye çalışıyor. Eklenecek olan bu sekmeden NFT’ye tıklanılabilecek ve ürün detaylı olarak görülecek.

Geçen haftalarda Twitter ürün pazarlama müdürü Justin Taylor, kendi hesabından attığı bir tweet ile NFT’lerin nasıl profil fotoğrafına sahip olabileceğini göstermişti. NFT’ler profil fotoğrafını değiştirdikten sonra, yanında bir Ethereum doğrulama işareti vardı. Bu, NFT’nin o kişinin gerçek ürünü olduğunu doğrulayan bir geliştirmeydi.

Bahşiş Özelliği Android’e de Geliyor

Eylül ayında peş peşe gelişmeleri duyuran ilgi odağı Twitter, bahşiş özelliğinin sadece IOS cihazlara getirildiğini ve birkaç hafta sonra Android’e geleceğini belirtmişti. Jane Manchun Wong tarafından  paylaşılan bir başka tweete göre bahşiş özelliği kısa süre içinde Android’e de geliyor. Böylece Android kullanıcıları saniyeler içinde dünyanın herhangi bir yerinden başka bir yerine küçük miktarlarda da olsa para gönderebilecekler.

 

Yakın zamanda favori/beğenme özelliklerini yeniden detaylandıran platformun, “beğenmeme” butonunu da aktif hale getirmeye hazırlandığı belirtildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
türkiye yasadışı madencilik operasyonlarına devam ediyor

Türkiye Yasadışı Madencilik Operasyonlarına Devam Ediyor

Sonraki Haber
etoro avustralyalı kullanıcılar i̇çin 12 yeni coin listeliyor

ABD Hazine Bakanı, Kripto Kazançlarını Vergilendirmek İstiyor

İlgili Haberler