Trump’tan Bitcoin Yorumu

Donald Trump'tan Bitcoin Yorumu

Eski ABD başkanı Donald Trump Bitcoin ile ilgili Fox Business’a açıklama yaptı. Bitcoin için “aldatmaca” yorumu yapan Trump, dünyanın para biriminin dolar olarak kalması gerektiğini savundu. 

Önceki açıklamalarında da Bitcoin’den hoşlanmadığını dile getiren Trump, telefon bağlantısı ile katıldığı yayında şunları söyledi:

“Bitcoin, sadece bir aldatmaca gibi görünüyor. Dolar ile rekabet eden başka bir para birimi olduğu için bundan hoşlanmıyorum. Her zaman söylediğim gibi, doların dünyanın para birimi olmasını istiyorum.”

Donal Trump daha önce 2019 yılında da Bitcoin’den “hoşlanmadığını” dile getirmişti. Kripto para birimlerinin gerçek paralar olmadığını ve değerlerinin tamamen hayali olduğunu, fiyat oynaklığından dolayı karşı olduğunu belirtmişti. Trump’ın görevde olduğu sırada, Hazine Bakanı Steve Mnuchin’e, Bitcoin’i araştırmasını söylediği ve kripto para karşıtı politikaları yürürlüğe koymaya çalıştığı iddia edilmişti. 

Biden da Benzer Görüşte!

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı Joe Biden’ın, kripto paralara yönelik düzenlemelere odaklanmış olması nedeniyle Trump ile benzer görüşte olduğu düşünülüyor. Trump döneminde başlatılan politikalar genişletilerek kripto paraların vergilendirilmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Öte yandan kripto para yanlısı kongre üyeleri kripto cüzdanlarının gizlilik haklarını savunmaya devam ediyor. ABD, şu an özellikle fidye yazılımlarına yönelik regülasyonlara odaklanmış durumda. 

Bir Cevap Yazın