Total Balance in Accumulation Addresses

Cem Yilmaz
total balance in accumulation addresses on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimize kaldığımız yerden devam etmekteyiz. Bir önceki yazımızda Average Spent Output Lifespan (ASOL) indikatörü hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise Total Balance in Accumulation Addresses indikatörü üzerine konuşmaya çalışacağız. Bu indikatörümüz için de Glassnode Studio web sitemizi kullanacağız.

Total Balance in Accumulation Addresses indikatöründen faydalanılmak istenirse bu indikatörün ücretli olduğunu belirtelim. Planınızı yükseltmeniz gerekmektedir.

Grafiğe ulaşmak isteyen kullanıcıların Glassnode Studio web sitesine giriş yaptıktan sonra arama butonuna tıklayıp Accumulation yazması ve Accumulation Balance indikatörüne tıklaması yeterli olacaktır.

Grafiğimizi ve indikatörümüzü yakından tanımaya geçebiliriz.

total balance in accumulation addresses onchain1

Total Balance in Accumulation Addresses indikatörü oldukça önemli, faydalanılabilen araçlardandır. Akümülasyonun ne olduğunu kısaca açıklayacak olursak; birikim, biriktirme, toplama anlamlarına gelmektedir. Bu indikatör sayesinde biz akümülasyon adreslerinde yer alan toplam BTC miktarını görebilmekteyiz.

Bu indikatörümüzle ilgili artı durumları değerlendirecek olursak borsa adreslerinin eklenmemiş olması ve kayıp Bitcoin’leri hesaplamak için 7 yıldan daha önce aktif olan cüzdanların çıkarılması da bizlerin en sağlıklı hesaplamalarla bu imkana ulaşılabiliyor olmasını sağlıyor. 

İndikatörümüzü nasıl kullanabiliriz diye inceleyecek olursak son verilere göre akümülasyon adreslerinde tutulan Bitcoin sayısı 1 yılda %17 artışla 2.7 milyonu aşmış durumdadır. Bu adresler sadece Bitcoin almış ve ellerinde tuttukları Bitcoinleri hiç satmamış adreslerdir.

Grafiğe bakıldığında Bitcoin’in ve Akümülasyon adreslerinin zaman zaman düzeltmeler yaptığı görülse de Akümülasyon adreslerindeki yükseliş trendi fiyata da uzun vadede olumlu yönde etki göstermiş ve Bitcoin fiyatında rekor seviyelere çıkış sağlanmıştır.

On-Chain Analizi serimizde yer alan Total Balance in Accumulation Addresses konusunun da sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
çarpıcı i̇ddia: hükümetler vatandaşları cbdc ile kontrol edebilir mi?

Çarpıcı İddia: Hükümetler Vatandaşları CBDC ile Kontrol Edebilir mi?

Sonraki Haber
bu altcoin'de düşen trend kırılıyor! fiyat yükselecek mi? gitcoin

Bu Altcoin’de Düşen Trend Kırılıyor! Fiyat Yükselecek mi?

İlgili Haberler