Token25 (TKN25) Nedir?

Gülcan Uyanıker
token25 (tkn25) nedir?
Bitlo

Token25 (TKN25), kripto dünyasında göze çarpan ve gelecek vadeden 25 adet kripto para projesinin yerel para birimleri ile oluşturulmuş bir kripto para sepet tokenıdır. Bitlo tarafından çıkarılan bu sepet tokenda bulunan kripto para birimleri, piyasa değerleri ve teknolojileri dikkate alınarak özenle seçilmiştir. Piyasa büyüklükleri, işlem hacimleri, teknolojileri bakımından incelenen ve yatırımcısına gelecek vadeden coin ve tokenlardan oluşturulan bu sepet, yatırımcılara kripto para dünyasına kolay bir şekilde giriş imkanı sunmaktadır.

Sepet içerisindeki varlıkların ağırlıklandırılmasına karar verilirken dikkate alınan bazı unsurlar bulunmaktadır:

  • Piyasa büyüklüğü
  • Günlük işlem hacmi ve yüksek likidite
  • Sürdürülebilir teknoloji

Sepet Token Nedir?

İçerisinde birden çok kripto para birimini barındıran ve bu varlıkların fiyat performans oranına göre arz talebi şekillenen bir kripto para birimidir. Klasik finans dünyasındaki ETF ve fonlarla benzer özelliklere sahip olan sepet tokenlar, içerdiği kripto paraların fiyat hareketleri ve ağırlıklarına göre belirlenen fiyat üzerinden birden fazla varlığa tek tuş ile yatırım imkanı sağlamaktadır. 

Token25 Özellikleri

Yatırımcılara kolay bir şekilde birden fazla kripto para projesine yatırım yapma imkanı sağlayan Token25 (TKN25), kolay ve etkin bir yatırım alternatifi oluşturmaktadır. TKN25, birçok coin ve tokeni bir araya getirerek tek bir çatı altında toplarken yenilikçi yapısı ile de birtakım temel özelliklere sahiptir:

Etkin Piyasa Takibi

İçerisinde bulunan birden fazla kripto para birimi sayesinde çoklu performans gözlemlemeyi ve karşılaştırmayı basitleştiren TKN25, birden fazla projeye yapılan yatırımı tek bir token ile takip etmek ve analizini yapmak diğer kripto para birimlerine göre oldukça kolaydır.

Düşük Maliyet

Kripto para dünyasında birden fazla projeyi gözlemleyip yatırım yaparken maliyet takibi ve işlemlere ödenen komisyon tutarları artmaktadır. TKN25, içerisinde bulundurduğu birden fazla kripto para birimi ile maliyet takibini kolaylaştırırken ödenen komisyon tutarlarını da en aza indirgemektedir. 

Basit Alım Satım

İçerisinde bulundurduğu birden fazla kripto para birimini, tek bir tuş ile almaya veya satmaya olanak tanıyan TKN25, her bir token için ayrı ayrı pozisyon açmak yerine hepsinin performansını sepet içerisindeki ağırlıklar ile izleyen bir yapıya sahiptir. TKN25 bu yapısı ile birlikte yatırımcılarına basit bir alım seçeneği sunmaktadır.

Token25 İstatistikleri

Token25 (TKN25) Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde oluşturulmuş bir sepet tokendır. TKN25 toplam arzı piyasadaki arz-talep dengesine göre değişiklik göstermektedir. Token25 (TKN25) toplam arzı blok zincir üzerinden şeffaf bir şekilde incelenebilmektedir. Token25 kripto para sepet tokenın içeriğindeki varlıkların ağırlıkları anlık olarak izlenebilmektedir.

Token25 İçeriği Nasıl Belirlenmektedir?

25 adet farklı kripto para biriminin bi araya gelerek oluşturduğu sepet tokenın içerisinde bulunan kripto para birimleri seçilirken bu varlıklar hem teknolojik hem de piyasa değerleri dikkatle incelenmektedir. Sepet içerisinde yer alan dijital varlıkların oranları zaman zaman fiyatı etkilemeyecek şekilde değiştirilebilirken bazen de içerideki bir kripto para birimi komple çıkarılıp başka bir varlık eklenebilir.

Token25 Kurucusu Kimdir?

Türkiye’nin güvenilir kripto para borsalarından olan Bitlo tarafından yaratılan Token25, kripto para sepet tokenıdır. Birden fazla kripto para birimini içerisinde barındıran TKN25’in coinleri ve ağırlıkları token.com.tr adresinden şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin boğaları kontrolü kayıp mı ediyor? 30 1

Bitcoin Boğaları Kontrolü Kayıp mı Ediyor?

Sonraki Haber
bitgo, i̇lk nft gözetim platformunu başlattı 31 1

BitGo, İlk NFT Gözetim Platformunu Başlattı

İlgili Haberler