Token NFT (TNFT) Nedir?

Gülcan Uyanıker
token nft (tnft) nedir?
Bitlo

NFT dünyasının gelecek vadeden ve popüler kripto para birimleri ile oluşturulmuş bir sepet token olan NFT Sepet Token (TNFT), NFT dünyasının kripto paralarının bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş bir sepet tokendır. Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde oluşturulmuş olan TNFT token yatırımcılarına yenilikçi ve alternatifler sunmaktadır. Sepet içerisindeki varlıkların ağırlıklandırılmasına karar verilirken;

  • NFT trendleri
  • Token likiditesi
  • Sürdürülebilir token ekonomisi

gibi birçok teknik ve temel gösterge dikkate alınmaktadır. 

Token NFT (TNFT) Özellikleri

Sepet içerisinde bulunan kripto para birimlerinin ağırlıklıklar yılın her çeyreğinde koşullara ve dengelere göre yeniden hesaplanmaktadır. Sepet içerisinde bulunan varlıkların değerleri anlık olarak değişiklik göstermektedir. Yatırımcısına tek bir tuş ile birden fazla kripto para birimini alıp satma imkanı sağlayan TNFT token, her bir kripto para birimini ayrı ayrı takip etme ihtiyacını en aza indirirken, istikrarlı bir büyüme desteği sunar.

TNFT kripto para sepet token yapısı gereği diğer kripto paralara göre birçok avantaja sahiptir. Bunlardan bazıları;

  • Kolay alım satım 
  • Risk dağılımı
  • Yatırım çeşitliliği

token nft (tnft) nedir? token

Token NFT İçeriği Nasıl Belirlenmektedir?

Bitlo tarafından çıkarılan bir sepet token olan olan NFT Sepet Token’ın (TNFT), yapısında bulunan kripto para birimleri alanında uzman kişiler tarafından dikkatle seçilmektedir. Kripto para birimleri seçilirken gelecek vaad etmesi, sürdürülebilir bir ekonomiye sahip olması ve popülerliği incelenmektedir. 

Token NFT içerisinde bulunan her kripto para birimi belirli bir ağırlık oranına sahiptir. Bu oran piyasa koşullarında gerçekleşen fiyat hareketlerine göre zaman içerisinde değişiklik göstermektedir. TNFT kripto para sepetinde yer alan kripto para birimleri belirli zaman dilimleri içerisinde yeniden dengelenmekte veya ekleme-çıkarma işlemi yapılabilmektedir. Token NFT içerisinde yer alan kripto paralar ve ağırlıkları şeffaf bir şekilde kullanıcılar ile paylaşılmaktadır.

Token NFT (TNFT) İstatistikleri

Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde üretilmiş bir sepet token olan TNFT, toplam arzı piyasadaki arz talep dengesine göre farklılık göstermektedir. TNFT toplam arzı blok zincir üzerinden şeffaf bir şekilde incelenebilirken sepet tokenın içerisinde bulunan varlıkların ağırlıkları anlık olarak izlenebilmektedir.

Token NFT Kurucusu Kimdir?

Türkiye’nin güvenilir kripto para borsalarından olan Bitlo tarafından yaratılan Token NFT, kripto para sepet tokenıdır. Birden fazla kripto para birimini içerisinde barındıran TNFT’nin coinleri ve ağırlıkları şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
blockchain ve kripto para düzenlemeleri evrenselleşecek! 8 3

Blockchain ve Kripto Para Düzenlemeleri Evrenselleşecek!

Sonraki Haber
shiba inu (shib) 7 günde %45 arttı, trx'i geride bıraktı 9 6

Shiba Inu (SHIB) 7 Günde %45 Arttı, TRX’i Geride Bıraktı

İlgili Haberler