Token Metaverse (TMETA) Nedir?

Gülcan Uyanıker
token metaverse (tmeta) nedir?
Bitlo

Metaverse dünyasının önde gelen ve gelecek vadeden kripto para projelerinden oluşturulmuş bir kripto sepet token olan Token Metaverse (TMETA), Bitlo tarafından Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde oluşturulmuş bir tokendır. Sepet içerisinde bulunan varlıkların ağırlıklandırılmasına karar verilirken;

  • Metaverse trendleri
  • Token likiditesi
  • Sürdürülebilir token ekonomisi

gibi birçok teknik ve temel gösterge dikkate alınmaktadır. 

Metaverse Nedir?

Sanal ve gerçekliğin aynı zaman içinde deneyimlendiği yeni bir gerçeklik evreni olarak adlandırılan Metaverse, kripto dünyasında geçtiğimiz yıl oldukça ses getirmiştir. Metaverse evrenine ulaşmak isteyen kullanıcılar için ise gerekli olan tek şart bulundurulması gereken ekipmanlardır. Bu ekipmanların ardından kullanıcılar her an ve her yerden evrene erişim sağlayabilmektedirler. Metaverse’ün kripto dünyasındaki tanımı ise avatarlar ile giriş yapılıp oyun oynanabilecek ve bu işlemleri yaparken blok zincir teknolojisi kullanılacak bir gerçeklik alanıdır.

Sepet Token Nedir?

İçerisinde birden çok kripto para birimini barındıran ve bu varlıkların fiyat performans oranına göre arz talebi şekillenen bir kripto para birimidir. Klasik finans dünyasındaki ETF ve fonlarla benzer özelliklere sahip olan sepet tokenlar, içerdiği kripto paraların fiyat hareketleri ve ağırlıklarına göre belirlenen fiyat üzerinden birden fazla varlığa tek tuş ile yatırım imkanı sağlamaktadır. 

Metaverse Sepet Token Özellikleri

Kripto dünyasının kullanıcıya sunduğu yeni yatırım anlayışı ile birlikte şeffaf ve yenilikçi bir yapıya sahip olan Token Metaverse, yapısı gereği diğer kripto para projelerine göre farklı ve yenilikçi bazı özelliklere sahiptir. TMETA, aynı anda birden metaverse projesine yatırım yapma imkanı sunmaktadır. TMETA tokenın sahip olduğu en temel özellikler ise şu şekildedir:

  • Kolay alım satım 
  • Risk dağılımı
  • Yatırım çeşitliliği

Metaverse Sepet Token İçeriği Nasıl Belirlenmektedir?

Kripto dünyasında metaverse alanında faaliyet gösteren kripto para birimlerinin birleşimi ile oluşturulmuş bir sepet token olan Token Metaverse’ün (TMETA), içerisinde bulunan varlıklar seçilirken gelecekleri ve sürdürülebilir token ekonomileri dikkate alınmaktadır. Sepet içerisinde bulunan kripto paraların oranları fiyatı etkilemeyecek şekilde belirli aralıklar ile değiştirilebilir veya bir kripto para komple çıkarılıp yerine başkası eklenebilmektedir.

Metaverse Sepet Token İstatistikleri

Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerinde kurulan bir sepet token olan Metaverse Sepet Token’ın (TMETA), toplam arzı piyasadaki arz talep dengesine göre farklılık göstermektedir. TMETA toplam arzı blok zincir üzerinden şeffaf bir şekilde incelenebilirken sepet tokenın içerisinde bulunan varlıkların ağırlıkları anlık olarak izlenebilmektedir.

Token Metaverse Kurucusu Kimdir?

Türkiye’nin güvenilir kripto para borsalarından olan Bitlo tarafından yaratılan Token Metaverse, kripto para sepet tokenıdır. Birden fazla kripto para birimini içerisinde barındıran TMETA’nın coinleri ve ağırlıkları token.com.tr adresinden şeffaf bir şekilde paylaşılmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
gucci, nft pazar yeri superrare'e 25 bin dolar yatırım yapıyor 22 1

Gucci, NFT Pazar Yeri SuperRare’e 25 Bin Dolar Yatırım Yapıyor

Sonraki Haber
binance ve cristiano ronaldo nft ortaklığı için bir araya geldi 25

Binance ve Cristiano Ronaldo NFT Ortaklığı için Bir Araya Geldi

İlgili Haberler