Three Arrow Capital Kurucuları Sessizliğini Bozdu; “Ölüm Tehditleri Alıyoruz”

İpek Kulaksız
three arrow capital kurucuları sessizliğini bozdu;
Bitlo

Three Arrow Capital’ın (3AC) kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies uzun bir sessizliğin ardından konuştu; “ölüm tehditleri alıyoruz.”

Terra LUNA çökmesiyle kripto para piyasalarında sert düşüşler yaşanmaya başlamıştı. Bu durumdan en çok etkilenen isimlerden biri olan Three Arrow Capital’ın (3AC) kurucuları, yaşanan olayların ardından sessiz kalmayı tercih etmişlerdi. Ancak ikili artık sessizliğini bozdu ve ABD medyası Bloomberg’e önemli açıklamalarda bulundular. Kurucular, iflas etmeden önce sistemi boşalttıklarına dair iddiaları kabul etmediklerini ve ölüm tehditleri aldıklarını belirtiler.

Nerede olduklarını söylemiyorlar

Özel röportaj olarak gerçekleşen açıklamalarda Zhu ve Davies, nerede oldukları hakkında bilgi vermediler. Röportaja iki avukatı ile katılan kurucular, nerede olduklarını söylemediler ve şunları aktardılar;

“Ölüm tehditleri saklanmamıza yol açıyor. Bizimle ilgili ‘Mahkeme ve tasfiye ile ilgili iş birliği yapmıyorlar’ deniyor. Böyle bir şey yok. Sadece nerede olduğumuzu söylemedik ama bu kimseyle iletişim halinde olmadığımız anlamına gelmiyor. İlk günden bu yana herkesle konuşuyoruz. Bu endüstride çok fazla çılgın insan var. O yüzden şu anda fiziksel olarak güvende olmamız önemli. Alacaklıların sağlıklı bir süreç yaşaması için de bu gerekli. Şu an planlarımızda ve hayatımızda her şey çok buğulu…”

Çöküşten önce para çekme iddiaları yalanlandı

3AC’nin iflas edeceği anlaşıldığı süreçlerde sistemden hiçbir şekilde kendi hesaplarına para aktarmadıklarını söylen Su Zhu, hatta kendi paralarını da sisteme yatırdıklarını ve kendilerinin de yüklü miktarda kayıplar yaşadığını belirtti.

Kuruculardan Davies ise

“İnsanların kayıpları çok üzücü doğru. Ama şunu söylemek istiyorum ki, biz de çok büyük kayıplar yaşadık” dedi. Kendi projelerinde başından beri güvendiklerini ve ona göre yol aldıklarını söyleyen Davies, tüm varlıklarının neredeyse orada olduğunu belirtti. Aynı zamanda kurucu, “iyi zamanlarda en iyisini yaptık, kötü zamanlarda ise büyük kaybettik” dedi.

Her şey LUNA’nın çöküşüyle başladı

Davies ve Zhu, 3AC’de düşüşlerin LUNA’nın çökmesiyle başladığını ve bu süreçte ağır kayıplar yaşadığını söylerken, Do Kwon’u da kişisel olarak tanıdıklarını aktardılar. Kurucular, LUNA’nın sadece birkaç gün içerisinde sıfıra düşmesini tahmin edemediklerini söylerken şunları ekledi;

“Bu durum tüm endüstride bir borç krizi yarattı ve bizim de likit olmayan pozisyonlarımız üzerinde büyük baskı kurdu. LUNA projesinin büyük işler başaracağını düşündük. Hatta o ana kadar zaten başardığını da söylüyorduk. Singapur’a taşınmasının ardından Do Kwon’u da yakından tanıdık. Değişik tarzda birçok işlemimiz vardı LUNA’da ve biz hepsinin iyi olduğunu düşünüyorduk. Ama her şey çok hızlı gelişti”

Tüm bu olaylar yaşanırken, 3AC istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyordu. Ancak Bitcoin’in 30 binden 20 bine düşmesi 3AC’nin sonunu getirdi. Zhu;

“Tüm bu zaman içinde biz işlerimizi olduğu gibi, normal şekilde yapmaya devam ettik. Ama ondan sonra, evet, o gün, Bitcoin’in 30 binden 20 bin dolara düştüğü gün, tabuta son çivi çakıldı. O gün bizim için çok acı vericiydi”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin, ethereum ve altcoin'ler kırmızı rengi geride bıraktı 4 4

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’ler Kırmızı Rengi Geride Bıraktı

Sonraki Haber
bitcoin city'de şehir sakinlerinden gelir vergisi alınmayacak 5 1

Bitcoin City’de Şehir Sakinlerinden Gelir Vergisi Alınmayacak

İlgili Haberler