Tezos Blok Zinciri Rarible’de

Gülcan Uyanıker
tezos blok zinciri rarible’de
Bitlo

Rarible, geçmişte Ethereum ve Flow ile entegrasyon haberini duyurmuştu.

NFT platformu bugün erken saatlerde Tezos blok zincirinin Rarible’ın çok zincirli pazarına entegre edilen en son blok zinciri olduğunu duyurdu. Yapılan bu işbirliği, Rarible’ın projelerinin ikincil satışlarını desteklemesine ve kullanıcıların karlı gaz maliyetleriyle enerji verimli NFT’leri müzakere etmesine olanak sağlayacak.

Rare protokolü ile mümkün kılınan entegrasyonun iki aşamada devreye alınması bekleniyor.

İlk aşamaya göre, kullanıcılar hemen yeni NFT Tezos’u alıp ticaret yapabilecek ve ikincil piyasada ticaret yapabilecekler. Buna Ubisoft’un oyun içi metaverse koleksiyonları olan Digits’e erişimi de dahil.

İkinci aşamada Rarible, daha önce Tezos’ta var olan ithal koleksiyonlar için telif ücreti ayarlamak için kullanılacak özel sözleşmelere dayalı yeni NFT koleksiyonlarını piyasaya sürecek.

Rarible için ortaklığın önemini açıklayan CEO Alexei Falin, konu hakkında şu şekilde konuştu:

Rarible, NFT’nin geleceğinin zincirler arası olduğuna ve birlikte çalışabilirliğin modern ve başarılı bir NFT ekosisteminin anahtarı olduğuna kuvvetle inanmaktadır. Birçok alternatif blok zincirinin, benzersiz teklifleri için NFT alanında, özellikle de düşük maliyetleri ve hisse doğrulama kanıtı yoluyla enerji açısından verimli tuş vuruşu süreci için Tezos’ta çekiş kazandığını gördük. 

Rarible, Ethereum ve Dapper Labs Flow ile bütünleşerek NFT alanını geliştirmek için çok zincirli bir platform oluşturma projesi başlattı. CEO, Tezos’un adından, şirketin bir sonraki entegrayon planlarının Solana ve Polygon olduğunu açıkladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
rusya'dan bir olumlu haber daha: kripto düzenlemesi yolda

Rusya Merkez Bankası Kripto Yatırımlarını Yasaklamak İstiyor

Sonraki Haber
nft'ler nereden alınır? op

NFT’ler Nereden Alınır?

İlgili Haberler