Tether, Rezervleri Hakkında Çıkan İddiaları Yalanladı

Özlem Özbek
tether, rezervleri hakkında çıkan i̇ddiaları yalanladı 9 2
Bitlo

Kağıt portföyünün %85’inin Çin veya Asya ticari kağıtları tarafından destek gördüğüne ve %30 indirimle alınıp satıldığında dair ortaya çıkan iddiaların doğruluk payı olmadığı belirtildi. Konuyla ilgili Tether tarafından yapılan açıklamada, ilgili söylentilerin aslı olmadığı belirtilirken, hali hazırda tedirgin geçen piyasa günlerinde, ek kar elde etmek için daha fazla panik ortamı oluşmasını eleştirdi. Tether sözcüsü Paolo Ardoino, genellikle küçük kullanıcıların büyük yaralar aldığını söylerken, bu tarz söylemleri kınadığını ve birkaç koordineli fonun kar oranını artırdığının altını çizdi. 

Ardoino yaptığı güven açıklamasında aynı zamanda Tether’ın 31 Marttan bu yana, senet portföyünü 20 milyardan 11 milyara düşürerek azalttığını söyledi. Haziran sonuna kadar da sadece 8,4 milyar olacağı öngörüsünde bulundu. Bu süreçte riskin kademeli bir şekilde de sıfıra düşürüleceğinin altını çizdi. Ek olarak ticari senetlerin süresinin dolduğunu ve kısa vadeli olarak ABD Hazinelerine aktarılacağını ekledi. 

tether, rezervleri hakkında çıkan i̇ddiaları yalanladı 10

Kaynak: u.today

Tether Yönetiminden Celsius Yorumu

Tether sözcüsü Celsius’un stresli günler geçirmesine sebep olan son olaylar ile ilgili, Celsius pozisyonu Tether’de herhangi bir kayıp yaşamadan tasfiye edildiğini belirtti. Bunun yanı sıra Celsius ile herhangi bir kredi faaliyetinin olmamasına rağmen Tether, kendi fonlarını kullanarak Celsius’da işlem yapmaya devam ediyor. Son olarak ise Ardoino, söylentileri bir kez daha kınayarak Three Arrows Capital’e herhangi bir borç verme durumunun da olmadığını belirtti. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
fed artışından sonra btc 13.000 dolara düşer mi? 8 1

FED Artışından Sonra BTC 13.000 Dolara Düşer mi?

Sonraki Haber
microstrategy, bitcoinlerini satacak mı? 4

MicroStrategy, Bitcoinlerini Satacak mı?

İlgili Haberler