Tether Rezerv Raporunu Yayımladı! Ticari Senetlerde Yüzde 17 Düşüş!

Gülcan Uyanıker
tether rezerv raporunu yayımladı! ticari senetlerde yüzde 17 düşüş!
Bitlo

Tether, 2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin rezerv varlık raporunu paylaştı. Şirketin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre, ticari senetlerde yüzde 17 düşüş yaşanırken ABD hazine bonolarında artış yaşandı.

Şirket, ABD hazine bonoları ve para piyasası fonlarındaki varlık rezervini 34,5 milyar dolardan 39,2 milyar dolara çıkarırken, bir önceki çeyrekte 24,2 milyar dolar olan ticari senet değerinin 19,9 milyar dolara düştüğü belirtti. Şirket geçtiğimiz günlerde ticari tahvil oranlarını düşürdüğünü açıkladı.

“Her müşterimizin ödeme talebini yerine getirdik”

Raporda ayrıca şirketin CTO’su Paolo Ardoino’nun yorumları da yer aldı. Ardoino, özellikle geçen hafta Tether’in yapısının ne kadar güçlü olduğunu belirterek şunları söyledi:

Geçen hafta Tether gücünü ve dayanıklılığını hepimize kanıtladı. Eşi görülmemiş olayların yaşandığı bir dönemde, değişken piyasa koşullarında ve en karanlık günlerde bile Tether şirketi, kimliği doğrulanmış her müşterinin ödeme taleplerini yerine getirdi. Paylaştığımız son rapor, Tether’in varlıklarının tam olarak desteklendiğini, güçlü ve likit olduğunu açıkça gösterdi. Söz verdiğimiz gibi, ticari senetlerimizi azaltırken ABD Hazine tahvillerimizi artırdık.

8 Milyar Dolar Ödendi

Hatırlanacağı gibi, geçen hafta UST/LUNA çöküşünden sonra, en büyük stabil kripto para olan USDT, ABD doları karşısında 1’e 1 dengesine sahipti ve fiyat 0,95 doların altına düştü.

Paolo Ardoino ve şirket yaptığı açıklamalarda ödemelerle ilgili herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirttiler. Tether, müşterilerine USDT karşılığında 1 haftada toplam 8 milyar dolar ödeme yaptı.

USDT’nin piyasa değeri geçen hafta 82 milyar dolardı. Yapılan 8 milyar dolarlık ödemenin ardından bu rakam 74 milyar dolara geriledi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
mustafa kemal atatürk’ün kişisel eşyaları decentraland’da sergilenecek re

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kişisel Eşyaları Decentraland’da Sergilenecek

Sonraki Haber
microstrategy, düşen piyasaya rağmen bitcoin stratejisinden vazgeçmiyor!

MicroStrategy, Düşen Piyasaya Rağmen Bitcoin Stratejisinden Vazgeçmiyor!

İlgili Haberler