Tether Balinaları USDT Tutmaya Devam Ediyor

Enes Cebe
tether balinaları usdt tutmaya devam ediyor
Bitlo

Tether balinaları, USDT arzının büyük bir çoğunluğunu (yaklaşık yüzde 80) cüzdanlarında tutmaya devam ediyorlar.

Analiz firması Santiment’in verilerine göre, her biri 1 milyon doların üzerinde bakiyeye sahip olan USDT cüzdanları, Tether varlıklarını artırmaya devam ediyor. Tether balinaları yakın zamanda USDT toplam arzının yüzde 80’ini elinde bulunduracak sınırı geçebilir. 

Verilerde görüldüğü gibi, USDT milyoner adresleri artıyor. Öyle ki 1 milyon doların üstünde tethere sahip olan balinaların sayısı, son 9 ayda yüzde 9 arttı. Santiment, bu hareketin genellikle “uzun vadede kriptonun geleceği için iyi bir olasılık” olarak kabul edildiğini söylüyor.

USDT’nin döviz giriş hacimleri geçen Kasım ayından bu yana düşüyor. Glassnode’dan gelen en son veriler açıkça gösteriyor ki, USDT’nin giriş hacimleri 13 ayın en düşük seviyelerine düştü. Analistlere göre, 20 milyon veya daha düşük USDT hacimleri en son Ocak 2021’de görülmüştü.

Tether Kapitalizasyonu

USDT, yaklaşık 78 milyar dolarlık piyasa değeri ve 80 milyarın biraz üstündeki toplam arzı ile hala en büyük stabil coin olarak karşımıza çıkıyor. CoinMarketCap verilerine göre en yakın rakibi olan Circle’s USD Coin (USDC), 51 milyar dolarlık piyasa değeri ve 51,1 milyar USDC toplam arzı ile onun ardından geliyor. 

Stabil coin trafiğini inceleyen StablecoinPrinter adlı ünlü twitter hesabı, Tether’in yılın ilk ayında toplam arzını artırmadığını bildirdi. Öte yandan verilere göre, aynı dönemde USDC’nin arzı 7,4 milyar dolardan fazla arttı.

USDT, stabil coinleri düzenlemeye yönelik hamleler artsa da lider stabil coin olarak piyasa değerini artırmaya devam etti. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kpmg kanada, bilançosuna kripto para ekliyor

KPMG Kanada, Bilançosuna Kripto Para Ekliyor

Sonraki Haber
kripto para borsaları super bowl’a damga vuracak

Kripto Para Borsaları Super Bowl’a Damga Vuracak

İlgili Haberler