Tesla Sattığı Bitcoinlerden 64 Milyon Dolar Kar Elde Etti!

Cem Yilmaz
tesla sattığı bitcoinlerden 64 milyon dolar kar elde etti! adsiz tasarim 38
Bitlo

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Tesla, 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlarını açıklamıştı. Tesla, portföylerinde bulunan Bitcoinlerinin %75’ini sattığını duyurmuştu. 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlamaya göre Tesla yaptığı satışlardan 936 milyon dolar gelir elde etti. Bitcoinlerinin %75’ini satan Tesla elde ettiği 936 milyon doların 64 milyon dolarını kar olarak açıkladı. 

Tesla Baş Finans Sorumlusu Zach Kirkhorn konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: 

Bitcoin varlıklarımızın çoğunu gerçekleşen bir kazanç için itibari paraya dönüştürdük, varlıklarımızın geri kalanındaki değer düşüklüğü ücretleri ile gelir gider tablomuzu dengeledik.

Tesla 2021 yılında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirmişti aldığı fiyatı ise belirtmemişti. Daha sonrasında ise Bitcoinlerinin %10’unu satmış ve o dönem kazancını 272 milyon dolar artırmıştı.

Tesla, neden Bitcoin sattı sorusuna cevap veren Musk, Çin’de yaşanan karantina sürecini göstererek şirketin nakit likiditesini artırmayı hedeflediklerini söylemişti. Musk, Tesla’nın tekrar Bitcoin alabileceğini de belirtti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bored ape yacht club (bayc) yetkilileri dava edildi 43

Bored Ape Yacht Club (BAYC) Yetkilileri Dava Edildi

Sonraki Haber
abd'de stabilcoin yasası eylül’e ertelendi! adsiz tasarim 39

ABD’de Stabilcoin Yasası Eylül’e Ertelendi!

İlgili Haberler