Teksas, Bitcoin ve Kripto için Merkez Olabilir mi ?

Cem Yilmaz
teksas, bitcoin ve kripto için merkez olabilir mi ? dew
Bitlo

Dünyadaki neredeyse her devletin gündeminde olumlu veya olumsuz bir şekilde kripto paralar yerini almaktadır. Kimi devlet bunu olumlu görüp resmi para birimi ilan ederken, kimileri yasaklamaktadır. Bu konu ile ilgili ABD’li senatör Ted Cruz Teksas eyaletinin kriptonun merkezi olması gerektiğini ve isteğinin olduğunu belirtti.

Senatör Ted Cruz, “Bitcoin ve Amerikan Deneyi” adında bir etkinlikte konuşma yaparak Bitcoin’e ve kriptoya inandığını belirtti ve Teksas eyaletinin dünyanın merkezi olması gerektiğini ifade etti. 

Cruz, Çin’in kripto konusundaki son baskısını açıklarken, konu ile ilgili olarakta şu ifadeleri kullandı:

Kontrol edemeyecekleri bir şeyi sevmiyorlar. Çoğu Demokratın bitcoin’i sevmemesinin tam nedeni bu. Bitcoin neden Elizabeth Warren’ı geceleri sağa sola savuruyor ve seğiriyor? Çünkü o, yapışkan küçük sosyalist parmaklarının banka hesaplarımızın her birindeki her kuruşunu kontrol edebiliyoruz.

Federal Rezerv Başkanı Joreme Powell’ın Senato Bankacılık komitesi başkanı Senatör Sherrod Brown ile çalışmasını daha da eleştirerek, “Merkez bankası dijital para biriminin korkunç bir fikir olduğunu düşünüyorum. Bunun çok tehlikeli bir fikir olduğunu düşünüyorum.” ifadelerinde bulundu.

Son olarak ABD’li senatör daha önce Bitcoin satın alımı ile gündeme gelmişti.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ripple ceo’su garlinghouse kripto dünyasına dair soruları cevapladı!

Ripple CEO’su Garlinghouse Kripto Dünyasına Dair Soruları Cevapladı!

Sonraki Haber
güney kore polisi terra vakfına ait varlıkları dondurma talebinde bulundu fd

Güney Kore Polisi Terra Vakfına Ait Varlıkları Dondurma Talebinde Bulundu

İlgili Haberler