TEDDY Yatırımcıları Rug Pull Şokuyla Karşı Karşıya Kaldı

Özlem Özbek
teddy yatırımcıları rug pull şokuyla karşı karşıya kaldı 29
Bitlo

Dogecoin temalı üretilen Teddy Doge (TEDDY), rug pull yaparak yatırımcılarını yarı yolda bıraktı.

Kripto piyasası her ne kadar hızla gelişmeye devam etsede, bu durumu kötü amaçlar için kullananların sayısı da artıyor. Özellikle son zamanlarda popüler coinler üzerinden yapılan rug pull hamleleri ile yatırımcılar zor durumda kalıyor. Rug pull olayına bir yenisi daha eklendi ve TEDDY yatırımcıları mağdur oldu. Olayın ardından TEDDY, son 24 saat içerisinde %99.9 düşerken, son 1 saatte ise %23 yükseliş sağladı. Projenin geliştiricileri ise binlerce BNB ve milyon dolarlık BUSD elde etti.

Geliştiriciler kazandı, yatırımcılar kaybetti

teddy yatırımcıları rug pull şokuyla karşı karşıya kaldı 30

Geliştiricilerin, yatırımcıları yarı yolda bırakmasının ardından TEDDY’de ciddi bir düşüş yaşandı ve oran %99’u gösterdi. Olayın arkasında olan kişi veya kişiler milyonlarca dolarlık kazanç sağladı. Elde edilen verilere göre 10 bin adet BNB token ve 2 milyon dolarlık BUSD, Binance borsasına aktarıldı.

Memecoinler 2021’de zirvedeydi

Tahmin edileceği üzere 2021 yılı memecoinler için parlak bir dönemdi. Özellikle de Elon Musk’ın Dogecoin’e verdiği destek karşısında memecoinler zirvede anılmaya başlandı. CEO Musk’ın Dogecoin üzerindeki etkisi beklenenden çok daha büyük oldu ve dünyada milyonlarca DOGE yatırımcısı oluştu. Dogecoin’in ardından Shiba Inu’da dikkat çekici düzeyde yükseliş yaşadı. Memecoinlerin popülerliğinin artması ve kiminin bol sıfırlı olması yatırımcıları çekerken dolandırıcıların da iştahını kabartmaktan geri kalmıyor. Bu sebeple de gelişim sürse de kötü niyetli kişilerde her geçen gün artmaya devam ediyor.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bu hafta gerçekleşecek önemli olaylar! 27

Bu Hafta Gerçekleşecek Önemli Olaylar!

Sonraki Haber
bitcoin son 6 günün en düşük seviyesinde! 33

Bitcoin Son 6 Günün En Düşük Seviyesinde!

İlgili Haberler