Technavio’ya Göre Metaverse Satışları 4 Yıla Kadar 5 Milyar Dolar Artacak!

Cem Yilmaz
technavio’ya göre metaverse satışları 4 yıla kadar 5 milyar dolar artacak! adsiz tasarim 41
Bitlo

Technavio’ya göre metaverse ile ilgili hazırlanan rapora göre 2021’den 2026’ya kadar metaverse satışları 5 milyar dolar artacak. Technavio’nun yapmış olduğu çalışmaya göre,  metaverse emlak piyasasının, pazara artan ilgi ve popülaritesi nedeniyle önümüzdeki 4 yıl içinde yıllık yüzde 61,74 büyüyerek 5,36 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 

Rapora göre bu büyümenin %41’i Kuzey Amerika tarafından gerçekleşebilir. Ayrıca yayınlanan raporda, birçok büyük markanın satın alınan araziyi reklam ve tanıtım amacıyla kullanması nedeniyle daha fazla arazi sahibi olmanın trend haline gelebileceği belirtiliyor.

Fiyatlardaki belirsizliği de değerlendiren Technavio bu durumu metaverse pazarının büyümesinin önünde büyük bir engel olarak görüyor. Sanal arazi fiyatlarının değerlendirilmesi gerçek hayata eşdeğer değildir. Metaverse ile gerçek hat fiyatlandırması büyük ölçüde alıcının görüşlerine bağlıdır. Bu durum ister istemez piyasada iniş çıkışlara ve durgunluğa neden oluyor.

Raporda Covid-19 kısmıda ele alınarak salgının dünyayı büyük ölçüde etkilemesi, insanların işlerini evden yapacak hale gelmesi, VR/AR gibi teknolojilerin daha çok kullanılması metaverse’e olan yönelimi daha da artıracak.

Büyük şirketler tarafında da gelişimin devam etmesi süreci doğru orantılı olarak daha da büyütecek. Daha önce Nike, Adidas, Microsoft gibi şirketler metaverse’de yerini almış ve hatta sosyal medya devi Facebook adını değiştirerek Meta yapmıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇ngiltere merkezli finans derneği: “kripto alternatif bir ödeme aracı olabilir” adsiz tasarim 40

İngiltere Merkezli Finans Derneği: “Kripto Alternatif Bir Ödeme Aracı Olabilir”

Sonraki Haber
terra çöküşü sonrasında 236 bin bitcoin satıldı! adsiz tasarim 42

Terra Çöküşü Sonrasında 236 Bin Bitcoin Satıldı!

İlgili Haberler