Tayvan, Kredi Kartıyla Kripto Varlık Alma İşlemlerini Durdurdu

İpek Kulaksız
tayvan, kredi kartıyla kripto varlık alma i̇şlemlerini durdurdu adsiz tasarim 2
Bitlo

Kripto paraların yaygınlaşmaya başlamasıyla pek çok ülke, bu konuda olumlu veya olumsuz adımlar atıyor. Çin ve Hindistan’ın ardından Tayvan’da sert bir adım atarak kredi kartlarıyla kripto satın almayı durdurmayı planlıyor.

Tayvan Mali Denetleme Komisyonun’dan kriptoya olumsuz yaklaşım

Tayvan Mali Düzenleyicisi, ülkede hizmet veren bankaları ve kredi kartı şirketlerini, kartlarla kripto para satın almaya yönelik uygulamalarını durdurmaları gerektiği konusunda uyardı. Forkast tarafından belirtildiği üzere Tayvan Mali Denetleme Komisyonu, bu ayın ilk günlerinde bankacılık sektörü birliğine bir bildiri yollardı ve kredi kartı kuruluşlarından kartları kullanarak kripto para alım işlemlerine son vermeleri gerektiğini talep etti.

Tayvan, kredi kartlarının finansal alanında yatırım ve spekülatif ticaret alanında kullanılmasından ziyade tüketim için kullanılması gerektiğini belirtiyor. Düzenleyiciler, kullanıcıların yeni kurallara uyum sağlamak için üç aylık bir sürede ayarlamalarını yapmaları gerektiğini belirtti. Hatırlatma yapmak gerekirse, geçtiğimiz Haziran ayında Tayvan, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili bir adım atılmıştı. CDBC’ler hakkında yapılan güncellemelerin tamamlandığı aktarılmış ve işletmelerde kullanılması için halka dağıtılacağı belirtilmişti.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
jp morgan açıkladı: perakende kripto ticareti i̇yileşiyor mu? 3 6

Jp Morgan Açıkladı: Perakende Kripto Ticareti İyileşiyor mu?

Sonraki Haber
bitcoin, uzun süren hareketli günlerin ardından toparlanmayı sürdürüyor 1 32

Bitcoin, Uzun Süren Hareketli Günlerin Ardından Toparlanmayı Sürdürüyor

İlgili Haberler