Tayland’tan, Kripto Yatırımcılarını Korumaya Yönelik Sert Karar!

Özlem Özbek
tayland'tan, kripto yatırımcılarını korumaya yönelik sert karar! taylandtan kripto yatirimcilarini korumaya yönelik sert karar
Bitlo

Kripto para dünyasının gelişmesiyle pek çok ülke yeni kararlar almasıyla gündeme geliyor.

Kripto para piyasasına temkinli yaklaşmasıyla bilinen Tayland, geçtiğimiz günlerde kripto şirketlerinin reklamlarıyla ilgili sıkı kurallar adlığını açıkladı. Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto odaklı şirketlerin staking ve borç verme hizmetleri sunmasına yasak getirdiğini duyurdu.

Tayland SEC’den yeni kararlar

tayland'tan, kripto yatırımcılarını korumaya yönelik sert karar! taylandtan kripto yatirimcilarini korumaya yönelik sert karar1

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 15 Eylül Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında kripto şirketlerin staking ve borç verme hizmetleri sunmasına yasaklama getirdiğini söyledi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre, mevduat sahiplerinin geri ödeme yapması detayını da içeren “mevduat hizmetlerini” yasaklama kararının, yatırımcıları riskten korumak amaçlı alındığı aktarıldı.

Piyasada yaşanan çöküşten etkilenen Celsius Network ve Babel Finance, bir dönem para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Bunların yanı sıra Singapur, Tayland, Avustralya ve Endonezya’da aktif olarak çalışan Zipmex’de para çekme işlemlerini durduran isimler arasında yer almıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kuveyt türk’e, en yenilikçi banka ödülü verildi kuveyt turke en yenilikci banka odulu verildi

Kuveyt Türk’e, En Yenilikçi Banka Ödülü Verildi

Sonraki Haber
cardano vasil hard fork’a sayılı günler kaldı! cardano vasil hard forka sayili günler kaldi

Cardano Vasil Hard Fork’a Sayılı Günler Kaldı!

İlgili Haberler