Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi? Kritik Bölgeler Neresi?

Temmuz ayını BTC/TRY paritesinde %26’ya yakın yükselişle kapatan Bitcoin, 31 Temmuz gecesi gelen Sırbistan-Kosova gerginliği haberi ile anlık olarak derin düşüşler yaşadı. Bitcoin, yükselen kanalın destek trendine yakın bölgede seyrederken gelen Sırbistan-Kosova haberi ile birlikte yaşanan düşüş tredin bozulmasına neden oldu.

Bitcoin’de yaşanan derin düşüş FOMO etkisi ile birlikte Bitcoinin değerininin 23 Bin Dolar seviyesine kadar gerilemesine sebep oldu.

bitcoin-1-ağustos

Bu içeriğin yazıldığı saatlerde önemli ve kritik olan 22,500-23,000 Dolar bölgesinin hemen üstünde seyreden Bitcoin, tehlikeli bölgede. Bitcoin’in 22,500-23,000 yatay tredine girmesi ile birlikte gözleri üzerine çekeceği ve yatırımcılarını diken üstünde tutması olası bir durum.

Günlük Bitcoin Grafiği Neler Söylüyor?

bitcoin-analiz-1-ağustos

Bitcoin için 1 Günlük grafiğe baktığımızda yükselen bir trend içerisinde olduğu görebiliyoruz. 31 Ağustos gecesi gelen haberler sonrasında negatif etkilenen fiyat yükselen trendin direnç bölgesinden geri çekilmeye sebep olmuş durumda.

Kanal bazlı bir değerlendirme yapacak olursak bizi destek trendindeki 21,500 Dolar bölgesi karşılıyor. Öte yandan 20 ve 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) göstergesini inceleyecek olursak bu iki değer arasında bir daralma olduğunu gözlemleyebiliyoruz. 20 Günlü Üstel Hareketli Ortalamanın, 50 Günlük Üstel Hareketli Ortalamaya yaklaşması ise pozitif bir durum olarak değerlendirilebilir. Yakın zamanda bu kesişimin gerçekleşmesi Bitcoinin fiyatını oldukça pozitif etkilecektir.

Bizi Takip Edin

Son Dakika Bitcoin ve Kripto Para Haberlerini Takip Etmek İçin Paranfil'i Takip Edin!

bitcoin

Bitcoin (BTC)

739,245.82
ethereum

Ethereum (ETH)

45,809.51
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

1.71
shiba-inu

Shiba Inu (SHIB)

0.000201

En Popüler Yazılar