Solana, Menkul Kıymet İhlalleri ve ‘Yasadışı Kar’ Nedeniyle Mahkemeye Verildi

İpek Kulaksız
solana, menkul kıymet i̇hlalleri ve 'yasadışı kar' nedeniyle mahkemeye verildi 13
Bitlo

Solana, yatırımcıları mağdur ettiği özellikle de içeriden bilgi alan kişilerin olduğu ve bunlarında yüksek kar elde ettiği gerekçesiyle Kaliforniya’da dava edildi. 

Roche Freedman ve Schneider Wallace Cottrell Konecky şirketleri federal menkul kıymetler kanunun ihlal edildiğini gerekçe göstererek Kaliforniya’da Solana Vakfı, Solana Labs, kurucu Anatoly Yakovenko, Multicoin Capital Management şirketi, Kyle Samani ve FalconX şirketlerine karşı toplu bir dava açtı.

Elde edilen bilgilere göre Kaliforniya’da yaşayan Mark Young adındaki davacı, menkul kıymetler yasasının ve aynı zamanda Kaliforniya Kurumlar Yasası’nın da ihlal edildiğini belirtti.

Herkese açık satıştan önce indirimli satışlar yapılıyor

solana, menkul kıymet i̇hlalleri ve 'yasadışı kar' nedeniyle mahkemeye verildi 14

Davacı Young’a göre, Solana’nın çıkardığı SOL tokenları SEC’ye tabi tutulmalı ancak bu şekilde değildir. Aynı zamanda Young, Solana’nın pazarlamasını yaptığı SOL tokenlerinde ciddi kayıpların yaşandığının da altını çizdi. Young, bu kayıpların yaşanma sebebi olarak ise, Solana’nın herkese açık satış yapmadan önce özel satışlar yani indirimli satışlarla SOL tokenini fakrlı kişilere ve kurumlara özel olarak sattığını belirtti.

Solana’ya ciddi bir şekilde yatırım yapan VC firması Multicoin hakkında da çeşitli iddialar bulunuyor. Solana’da yaşanan teknik sorunlara rağmen umarsız bir şekilde perakende yatırımcılar için yüklü miktarda token satışı yapıldığı bildirildi. Dsva dosyasında yer alan bilgilere göre Multicoin’in yapmış olduğu bu satışlar FalconX şirketinin OTC satış platformları üzerinden yapıldığı bildirildi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
elon musk’ın şirketi boring company, doge ile ödeme kabul etmeye başlıyor 10 1

Elon Musk’ın Şirketi Boring Company, Doge ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Sonraki Haber
bitcoin ne kadar oldu? bitcoin, ethereum, dogecoin fiyat tahminleri 5

Bitcoin Ne Kadar Oldu? Bitcoin, Ethereum, Dogecoin Fiyat Tahminleri

İlgili Haberler