Solana Cüzdanlarında %58’lik Artış Yaşandı

Özlem Özbek
solana cüzdanlarında %58'lik artış yaşandı 1 23
Bitlo

Blok zincir platformu Solana’daki aktif cüzdan sayısı yüzde 58 oranında arttı. Genel olarak piyasada yaşanan düşüşe rağmen Solana, rakip blok zincirleri geride bırakarak hızla yoluna devam ediyor.

Solana, aktif kullanıcı sayısıyla rakiplerini geride bıraktı

Aktarılan bilgilere Solana ağında bulunan günlük aktif adres sayısı, ayı piyasasına rağmen artmaya devam etti. Solana ağına dahil olan yeni kullanıcılar, bu hafta kademeli bir şekilde 240.000 kullanıcı sayısına gerilemeden önce, geçtiğimiz Mayıs’ı 400.000’in üzerinde kapattı. Bu rakamlar doğrultusunda karşılaştırma yapmak gerekirse, 2021 Aralık ayında her gün 150.000-170.000 yeni kullanıcı ile büyüme kat etti.

Yeni aktif kullanıcı sayısı Haziran ayında 32 milyonun üzerine çıkmıştı. Mayıs ayına bakıldığında ise 37 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı ile zirve noktada anıldı. 2022 yılının genel tablosuna bakıldığında ise Solana’nın ortalama 20 milyonun üzerinde aktif kullanıcı sayısı olduğunu görmek mümkündür.

Ancak burada yaşanan yükseliş kilitli toplam değeri (TVL) kapsamıyor. Solana ağında çalışan merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında kilitli toplam değer bu hafta 2,9 milyara kadar geriledi. Bu rakam Mayıs ayında 6 milyon dolar seviyesindeydi..

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ceek-coin

CEEK Coin Nedir? CEEK Coin Nasıl Alınır?

Sonraki Haber
birleşik krallık'dan stablecoinler için yeni düzenlemeler geliyor 1 24

Birleşik Krallık’dan Stablecoinler için Yeni Düzenlemeler Geliyor

İlgili Haberler