Singapur, Kripto Para Regülasyonlarını Sıkılaştıracak

İpek Kulaksız
singapur, kripto para regülasyonlarını sıkılaştıracak 1 17
Bitlo

Singapur Merkez Bankası ve Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto paralar ile ilgili daha sıkı düzenlemeler yapmak için kripto şirketleriyle görüşmeyi planlıyor.

Singapur Para Otoritesi (MAS) Genel Müdürü Ravi Menon, tarafından bugün yapılan açıklama kapsamında ülkede bulunan kripto şirketlerin baskı altında olduğuna değindi. Bireysel yatırımcıların tekrar, TerraForm Labs ve Three Arrows Capital olaylarında olduğu gibi olumsuz durumlar yaşamaması için gerekli önlemleri almayı planlanıyor. TerraForm Labs ve Three Arrows Capital’in, Singapur’da lisansız ve kurallar dışında hareket ettiğinin altını çizen Menon, bu durumun büyük zararlara yok açtığını belirtti.

Singapur, bu zamana kadar kripto dünyasında kara para aklama olaylarını önleme ve terörizmin kripto parayla finanse edilme risklerinin önüne geçmek konusunda yoğun çalışmalar yapmasıyla biliniyor. Aynı zamanda kripto varlıklar konusunda da her zaman dikkatli hareket ediyor. Ülkede kripto paralara yatırım yapmak konusunda çeşitli yasaklar bulunuyor. Bunlardan biri, şirketlerin pazarlama faaliyetlerinde bulunmaması yasağıdır. Buna ek olarak şirketlere faaliyet lisansı vermek konusunda oldukça sıkı davranan Singapur, 200 adet lisans başvuru yapan şirket arasında sadece 14’üne işletme lisansı verdi.

Singapur sert eleştirilere maruz kaldı

Singapur merkezli olarak hizmet veren, TerraForm Labs, Luna Foundation Guard, Three Arrows Capital ve hatta kripto kredi şirketi Vauld’un çeşitli sorunlar yaşatması ülkenin acımasız eleştirilere maruz kalmasına sebep oldu. Bu olaylar karşısında ise ülke, kripto paralarla ilgili ciddi önlemler almak zorunda kalıyor. Bu anlamda Singapur otoritesi gelecek günlerde bireysel yatırımcıları korumak için daha sıkı önlemler alacağını duyurdu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
japheth dillman, yüksek kar vadederek 1 milyon dolar topladı 1 15

Japheth Dillman, Yüksek Kar Vadederek 1 Milyon Dolar Topladı

Sonraki Haber
dubai, 10 metaverse ekonomisinden birisi olmak i̇stiyor 1 18

Dubai, 10 Metaverse Ekonomisinden Birisi Olmak İstiyor

İlgili Haberler