Singapur Kripto ile İlgili Daha Sıkı Düzenlemelere Gidiyor!

Cem Yilmaz
singapur kripto ile i̇lgili daha sıkı düzenlemelere gidiyor! mas
Bitlo

Singapur Para Otoritesi (MAS), perakende kripto ticaretinde kullanıcıları daha fazla korumaya yönelik kararlar alınacağını açıkladı. Özellikle kaldıraçlı işlemlerde zarar gören yatırımcılar için yeni kararların açıklanması bekleniyor.

The Block tarafından hazırlanan rapora göre, Singapur Para Otoritesi (MAS) 4 Temmuz’da parlamentoya mektup gönderdi ve kripto ile ilgili katı kuralların düşünüldüğünü ifade etti. Singapur Para Otoritesi’nden sorumlu bakan Tharman Shanmugaratnam, bireysel kullanıcılara daha fazla koruma sağlayacak önlemleri düşündüklerini ifade etti. 

Parlamentoya gönderilen mektupta şu ifadelere yer verdi: 

“Bunlar, bireysel yatırımcıların katılımına sınırlar koymayı ve kripto para ticareti yaparken kaldıraç kullanımına ilişkin kuralları içerebilir.”

Singapur Para Otoritesi geçtiğimiz aylarda kripto reklam kampanyalarına son verdi ve ülkedeki kripto işletmeleri için bir lisans alınma kuralı getirildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin balinası 787 bitcoin daha aldı! bitcoin balinalari biriktirmeye devam ediyor

Bitcoin Balinası 787 Bitcoin Daha Aldı!

Sonraki Haber
ethereum blok zincirindeki i̇şlem ücretleri son 20 aydaki en düşük seviyesinde! ethereum tehlikeli bolgeye mi giriyor santiment acikliyor

Ethereum Blok Zincirindeki İşlem Ücretleri Son 20 Aydaki En Düşük Seviyesinde!

İlgili Haberler