Sahte Kripto Uygulamaları Play Store’dan Kaldırılıyor!

Özlem Özbek
sahte kripto uygulamaları play store'dan kaldırılıyor! 6 3
Bitlo

Teknoloji dünyasının dev isimlerinden Google, Play Store mağazasındaki sahte kripto para uygulamalarını temizliyor.

Android işletim sistemli cihazların uygulama mağazası olan Google Play, kullanıcılar için zaman zaman rahatsız edici reklamlar ve taklitçi kripto uygulamalarıyla gündeme geliyor. Son zamanlarda ise sahte kripto uygulamaları kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Google yeni belirlediği kurallarla, sahte olduğu belirlenen uygulamaları platformdan kaldırmayı hedefliyor.

Yeni Google Play kuralları yolda

Google, Android uygulamalarında zaman zaman kullanıcıların karşısına çıkan can sıkıcı, geçmeye izin vermeyen reklamları ve Google Play Store’da bulunan genel olarak kötü niyetli uygulamaları yasaklamayı planlıyor. Şirketin geliştiricilere gönderdiği yeni e-postada Google Play Store’ın yeni kurallarından söz edildi. Cep telefonu kullanımını önemli miktarda etkileyecek değişikliklerden biri de rahatsız edici reklamları kapsıyor. Google, 30 Eylül 2022’de yürürlüğe girmesi planlanan yeni Google Play Store kurallarıyla, kullanıcılar için yüksek kaliteli deneyimler yaşaması sağlanacak. Söz konusu bu kurallar kapsamında, kapatmaya izin vermeyen tam ekranlı reklamlar olmayacağı yönünde çalışmalar yapılıyor.

Kurallar kripto uygulamalarını da kapsıyor

Dev isim Google’ın yeni Play Store kuralları kapsamında aynı zamanda taklitçi kripto uygulamaları da platformdan kaldırılacak. Google’ın yeni kurallarına göre uygulamanın simgesinde veya uygulama içinde kripto paraların simgeleri yer almayacak. Kripto para uygulamaları hakkında yapılan bu yenilikler tam zamanında gelmiş gibi gözüküyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
avrupa birliği, kripto uzmanlarının eksikliğinden endişe duyuyor 4 7

Avrupa Birliği, Kripto Uzmanlarının Eksikliğinden Endişe Duyuyor

Sonraki Haber
sky mavis ceo'sundan 3 milyon dolarlık token transferi 8 6

Sky Mavis CEO’sundan 3 Milyon Dolarlık Token Transferi

İlgili Haberler