Rusya, Kripto Para Düzenlemesini 2023’de Tamamlamak İstiyor!

Özlem Özbek
rusya, kripto para düzenlemesini 2023'de tamamlamak i̇stiyor! rusya kripto para düzenlemesini 2023de tamamlamak istiyor1
Bitlo

Rusya, uluslararası ticarette kripto para kullanımı için gerekli olan düzenlemeleri 2023 yılında tamamlamayı planlıyor.

Geçtiğimiz günler içerisinde Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, Rusya için şu an ki durumlarda kripto paralar kullanılarak uluslararası ödeme yapmanın bir mecburiyet olduğunu belirtti. Fakat, Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası arasında konuyla ilgili bir ayrılık söz konusudur.

Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, resmi olarak hükümete 19 Aralık 2022 tarihine kadar Rusya’yla ilgili kripto düzenlemeleri hakkında bir fikir birliğine varmaları talimatını verdi. Bu talimattan saatler sonra Maliye Bakanlığı Finansal İstikrar Dairesi Müdürü Ivan Chebeskov, kripto paraların kullanılması hakkında olumlu açıklamalarda bulundu.

rusya, kripto para düzenlemesini 2023'de tamamlamak i̇stiyor! rusya kripto para düzenlemesini 2023de tamamlamak istiyor

Rusya, kripto paralar üzerinde çalışıyor

Maliye Bakanlığı finansal istikrar dairesi müdürü Ivan Chebeskov, Rus merkezli haber ajansı Izvestia’ya 2023 gibi erken bir dönemde kripto paraları uluslararası ticaret için kullanabileceklerini açıkladı. Chebeskov’a destek ise Devlet Duma Mali Piyasa Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov’dan geldi. Rusya Başbakanı Mihail Mişustin verdiği talimatta fikir birliğine varamayan Maliye Bakanlığı ve Merkez Bakanlığı’nın ortak çalışması gerektiğini belirtti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
abd üfe verisi ne zaman açıklanıyor? üfe piyasaları nasıl etkileyecek? abd kongre uyesinden kripto degerlendirmesi yasaklanmayacak

ABD ÜFE Verisi Ne Zaman Açıklanıyor? ÜFE Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

Sonraki Haber
fed raporu! abd’de kripto yatırım aracı olarak kullanılıyor

ABD ÜFE Verisi Açıklandı! Kripto Para Piyasası Nasıl Etkilenecek?

İlgili Haberler