Ripple’dan Sıfır Karbon Emisyonu için Anlaşma!

Cem Yilmaz
ripple’dan sıfır karbon emisyonu için anlaşma! adsiz tasarim 2022 09 20t221743.883
Bitlo

Blockchain teknolojileri her geçen gün dünyada yaygınlaşmaya devam ediyor. En büyük blockchain şirketlerinden Ripple, olası iklim krizinin önüne geçebilmek için önemli bir anlaşma imzaladı.

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davası devam ederken Ripple büyümeye, yeni anlaşmalar imzalamaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere özellikle Asya’da birçok anlaşma yapılmış ve orada büyümeye odaklanılmıştı. Ripple’ın son anlaşması ise iklim krizine yönelik oldu. 

Ripple tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

İklim krizi söz konusu olduğunda, kripto daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye yardımcı olmak için üzerine düşeni yapmalıdır. Dün imzaladığımız The Climate Pledge anlaşması ile gezegene öncelik veren 375’ten fazla işletme arasına katıldık.

Kripto şirketleri, özellikle çevreci gruplar ve hükümetler tarafından eleştiri altındaydı. Kripto şirketlerinin iklim krizine neden olacakları düşünülüyordu.

CoinMarketCap verilerine göre XRP, yazının yazıldığı esnada %5.27’lik bir yükseliş yaşayarak 0.4063 dolardan işlem görmektedir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
blok zincir teknolojisi

Blok Zincir Teknolojisi “e-Devlet” Platformuna Entegre Ediliyor!

Sonraki Haber
kenya merkez bankası rezervlerinde bitcoin’e yer verecek mi? adsiz tasarim 2022 09 21t001356.050

Kenya Merkez Bankası Rezervlerinde Bitcoin’e Yer Verecek mi?

İlgili Haberler