Ripple vs SEC Davasında Son Noktaya Gelindi

Özlem Özbek
ripple vs sec davasında son noktaya gelindi ripple vs sec davasinda son noktalara gelindi
Bitlo

Ripple ile SEC arasından uzun süredir devam eden davada son noktalara gelindiği düşünülüyor.

Bugün gerçekleşmesi beklenen duruşma öncesinde her iki tarafta, özet karar verilmesine dair talepte bulundu. New York Güney Bölgesi mahkemesine dilekçesini sunan XRP ihraççısı Ripple, şu ana kadar SEC hakkında sunduğu delillerin haricinde bir delil olmadığını ve davanın karara bağlanmasını talep etti. Buna karşılık SEC ise XRP’nin Ripple tarafından satışının gerçekleştirilmesinin kripto parayı, yatırım aracı kategorisine soktuğunu ve ABD menkul kıymetler yasasına göre bir menkul kıymetler ihlali yaşandığına dair dilekçe sundu.

Mahkeme, XRP için karar verebilir

ripple vs sec davasında son noktaya gelindi ripple vs sec davasinda son noktalara gelindi1

Her iki tarafında da sunduğu özet karar talebi, Aralık 2020’den bu yana devam eden davanın en önemli noktasına gelindiğini gösteriyor. Mahkeme, her iki tarafında da dilekçesini değerlendirmesi hainde XRP için karar verebilir. XRP’nin menkul kıymet olup olmadığına mahkeme tarafından karar verilmesi, kripto para piyasası açısından son derece önemli bir olaydır. Öyle ki davanın kararı sonucunda, altcoinlerin yatırımcı aracı olarak kategorize edilmesine örnek bir dava olarak kabul edilecek, ilerleyen dönemlerde kripto paraların, ABD’de menkul kıymet olarak sayılıp sayılmayacağı netlik kazanmış olacak.

Yazım sırasında XRP fiyatı 0.35 dolar şeklindedir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Dünyada Bir İlk”, Bitcoin ile Araba Satışı Gerçekleşti

Sonraki Haber
fiyatlar düşüyor! yatırımcılar i̇çin dipten alış zamanı mı geldi? fiyatlar dusuyor yatirimcilar icin dipten alis zamani mi geldi

Fiyatlar Düşüyor! Yatırımcılar İçin Dipten Alış Zamanı Mı Geldi?

İlgili Haberler