Ripple CEO’su: Rusya Yaptırımları Atlatmak İçin Kripto Kullanmayacak

Gülcan Uyanıker
ripple ceo’su: rusya yaptırımları atlatmak i̇çin kripto kullanmayacak ripple ceosu rusya yaptirimlari atlatmak icin kripto kullanmayacak
Bitlo

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Rusya’nın Ukrayna ile devam eden savaşta yaptırımlardan kaçınmak için neden kripto kullanamadığını açıkladı.

Rusya Ukrayna savaşının başladığı günden beri, Rusya dünyanın dört bir yanından büyük tepkiler almaya başladı. Özellikle batı ülkelerinden Rusya’ya sert finansal yaptırımlar uygulanmaya başlandı.

Rusya’yı SWIFT’den engellemek, ülkenin yaptırımları atlatmak için kripto kullanabileceğine dair söylentileri ortaya çıkardı. Garlinghouse ise bunun olası olmadığını düşünüyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Ripple CEO’su Garlinghouse, kripto platformlarının kara listeye alınan kişilerle ilgili bir güvenlik önlemini aşması durumunda lisanslarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaklarını söyledi.

Garlinghouse’a göre, kripto borsaları, müşterinizi tanıyın (KYC) ve kara para aklamayı önleme gibi katı önlemler bu tür olayları önlemek içindir.

Örneğin, RippleNET her zaman – ve bugün – yaptırım uygulanan bankalarla veya kısıtlı ülkelerle çalışmama taahhüdünde bulundu. Ripple ve müşterilerimiz OFAC yasalarını ve KYC/AML’yi destekliyor ve uyguluyor.

Garlinghouse’a göre, kriptonun suçlular tarafından kullanıldığı ve tercih edildiği argümanının modası geçmiş durumda.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
anchorage kurucu ortağı: kurumların kripto varlıklara i̇lgisi artıyor

Anchorage Kurucu Ortağı: Kurumların Kripto Varlıklara İlgisi Artıyor

Sonraki Haber
deneyimli trader peter brandt, btc sahiplerini kızdırdı

Deneyimli Trader Peter Brandt, Bitcoin Sahiplerini Kızdırdı

İlgili Haberler