Ripple Avukatından SEC’e Çağrı

Gülcan Uyanıker
ripple 2019’da sattığı hisseleri geri aldı
Bitlo

Ripple avukatı Stuart Alderoty yaptığı bir paylaşımda  SEC’i davayı geciktirmekle suçlarken kurumu mümkün olduğunca çabuk harekete geçmeye çağırdı.

Ripple’ın avukatlarından olan Stuart Alderoty, Twitter hesabından dava süreci ile ilgili bir dizi tweet paylaştı. SEC başkanı Gary Gensler’in futbol takımı metaforunu eleştiren Alderoty, SEC’i iddia ettiğinin aksine düzensiz bir oyun alanı yaratmakla suçladı. Gensler, yazısında kuralların uygulanabilmesi için ceza korkusu olması gerektiğini söyledi. Bu olmadan takımların kuralları çiğnemeye başlayacağını ve bunun da oyunu adaletsiz hale getireceğini tweetledi.

Avukat ayrıca önde gelen ABD düzenleyicisi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) davayı geciktirmekle suçladı ve SEC’e davayı mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırması için çağrıda bulundu.

Davadaki Son Durum

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, kötüleşen pandemi koşulları nedeniyle davanın bilirkişi inceleme tarihinin 28 Şubat 2022 tarihine ertelenmesi talep edilmişti. Şu anda son tarih olarak 19 Ocak 2022 belirlendi. Ancak dava hakimi Sarah Netburn’ün davayı kabul etmesi bekleniyor. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
popüler nft platformu opensea rekor kırdı!

Yeni NFT Platformu OpenSea’yi Geride mi Bırakıyor?

Sonraki Haber
ali ata’nın cumhurbaşkanı i̇çin yazdığı şarkılar nft olarak satışta

Ali Ata’nın Cumhurbaşkanı İçin Yazdığı Şarkılar NFT Olarak Satışta

İlgili Haberler