Reserve Risk İndikatörü

Cem Yilmaz
reserve risk i̇ndikatörü on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde LookIntoBitcoin web sitesinde yer alan bir başka indikatörümüzden bahsedeceğiz. Daha önce On-Chain analizinin ne olduğunu ve LookIntoBitcoin sitesinde yer alan 4 farklı indikatörümüzü değerlendirmiştik. Şimdi bir başka indikatörümüz olan Reserve Risk İndikatörünü değerlendireceğiz.

Reserve Risk

reserve risk i̇ndikatörü ekran resmi 2022 02 10 15.55.53

Reserve Risk indikatörü, uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin fiyatına göre güvenini değerlendirmek için kullanılan bir indikatördür. Reserve Risk indikatörü sayesinde yatırımcılar ve Bitcoin fiyatı arasındaki sürecin güvenilirliği görselleştirilir.

Bu indikatörü nasıl yorumlamamız gerektiğine bakacak olursak:

Grafiğimizde yer alan yeşil bölge Bitcoin’e olan güvenin yüksek ve fiyatın düşük olduğunu ifade eder. Bu bizim için bir alış sinyalidir diyebiliriz. Bitcoin’e yatırım yapmak için çekici bir risk söz konusudur. Özetleyecek olursak yeşil bölge bizim için alım bölgesidir diye ifade edebiliriz.

Kırmızı bölge ise güvenin düşük ve fiyatın yüksek olduğu bölgedir. Bunu bir satış sinyali olarak yorumlayabiliriz. Alınabilecek riskler yeşil bölgedeki gibi çekici değildir.

Grafiği incelediğimizde Rezerv Riskin yeşil bölgede olduğu dönemlerde Bitcoin’e yapılan yatırımların zaman içinde büyük getiriler kazandırdığını görebiliyoruz ancak Reserve Risk İndikatörü kırmızı bölgeye ne zaman ulaşırsa lacivert çizgiyle gördüğümüz Bitcoin fiyatında da bir düşüş gerçekleştiğini görebilmekteyiz. Reserve Risk indikatörü bize bu anlamda doğru çıkarımlar yapabilmemiz için fayda sağlayabilmektedir.

Bu indikatörümüzü de böylelikle bitirmiş olduk bu analiz serileriyle ilgili diğer yazılara ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayıp, erişebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
binance, ünlü dergi forbes'a 200 milyon dolarlık yatırım yapacak

Binance, Ünlü Dergi Forbes’a 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Sonraki Haber
bu abd eyaleti, kripto ve nft'lerin önünü açıyor

Bu ABD Eyaleti, Kripto ve NFT’lerin Önünü Açıyor

İlgili Haberler