Raoul Pal Neden XRP Alıyor?

Gülcan Uyanıker
raoul pal neden xrp alıyor?
Bitlo

Real Vision CEO’su Raoul Pal, neden XRP satın aldığını ve bu kripto paranın risk/ödül oranını nasıl gördüğünü açıkladı.

Eski Goldman Sachs yöneticisi  Raoul Pal, Thinking Crypto ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhindeki davasını bu kripto para birimini satın  alması için birincil faktör olarak göstererek yaklaşık bir yıl önce bir miktar XRP satın aldığını dile getirdi. Nedenlerini ise şu şekilde ifade etti:

A) Kullanım durumları var ve kullanılıyor, B) Devam eden davanın olağanüstü bir risk/ödül oluşturabileceği için satın aldım. Fiyatı çok düştü ve sonra ona baktım ve ‘Peki, ne yapacak? Buradan sıfıra düşer mi? Ama yukarı doğru kırılırsa, belki 10 kat kazanırım dedim.

Bilindiği üzere 2020 yılının Aralık ayında SEC, San Francisco merkezli ödeme firması olan XRP’yi kayıt dışı menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek suçlamada bulunmuştu.

Pal, XRP’nin geleceğinin tamamen davaya bağlı olduğunu dile getiriyor.

Her şey bu davayla ilgili, değil mi? Çünkü fiyat hiçbir yere gidemez Ripple her yerde listeden çıkarılmış durumda. Çözülene kadar hiçbir yere gidemez çünkü dünyanın en zengin, en güçlü ülkesinin ona kolayca yatırım yapmasına izin verilmiyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçen ay, yasal savaşın gelecek yıl çözülmesini umduğunu dile getirmişti.

CoinMarketCap verilerine göre XRP, yazım esnasında  0.852485 dolardan işlem görüyordu. Popüler kripto para son 24 saatte yaklaşık %2 değer kazandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum ve dogecoin i̇lk 10'a girdi!

Ethereum Ve Dogecoin İlk 10’a Girdi!

Sonraki Haber
chainlink ethereum balinaları arasında oldukça popüler

Eski Google CEO’su Chainlink’te Görev Alacak!

İlgili Haberler