PayPal, Stabil Coin’ini Çıkarıyor

Cem Yilmaz
paypal, stabil coin'ini çıkarıyor paypal2
Bitlo

Görünüşe göre ABD ödeme hizmeti devi PayPal, kendi stabil coinlerini piyasaya sürme niyetinin olduklarını açıkladı. Bu durum PayPal’ın geliştiricilerinden Steve Moser’ın Apple store’daki uygulamasının kaynak kodlarından keşfedidi.

PayPal Kripto ve Dijital Para Birimlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg News’deki haberi doğruladı:

“Bir stabil coin çıkartmak için çalışıyoruz. Projeyi ilerletmeye çalışırsak ve ne zaman istersek, ilgili düzenleyici makamlarla yakın bir şekilde çalışacağız.”

paypal, stabil coin'ini çıkarıyor paypal 1Moser, PayPal’ın ABD dolarının değerine sabitlenmiş bir sabit para olan PayPal Coin üzerinde çalıştığını açıkladı. Ancak bir PayPal sözcüsü, iPhone uygulama kaynak kodunun yakın tarihli bir hackathon sırasında geliştirildiğini açıkladı.

Bununla birlikte, PayPal stabil coin adı, logosu ve işlevi, gerçek lansmandan önce değişebilir. Şirket kısa süre önce kullanıcıların dijital varlıkları satın almasına, elinde tutmasına ve ödemesine olanak tanıyan yeni özellikler tanıttı.

Kasım 2021 tarihli bir röportajda Jose Fernandez da Ponte, “ödemeler için özel olarak oluşturulmuş bir stabil coin henüz piyasada mevcut değil” demişti.

“Yönetmelik, düzenleyici çerçeveler ve bu alanda ihtiyaç duyulan lisans türleri hakkında netlik olmalıdır” dedi.

PayPal, kendi sabit parasını piyasaya sürmenin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yargı bölgelerinde kripto para birimi hizmetlerini dağıtmak için adımlarını attı.

Eylül 2021’de şirket, İngiltere pazarı için yeni Bitcoin ticaret hizmetlerinin başlatıldığını duyurdu: İngiliz müşteriler Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere büyük kripto para birimleriyle ticaret yapabilirler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
grayscale ceo’su 2022 yılının kripto trendlerinden söz etti

Grayscale CEO’su 2022 Yılının Kripto Trendlerinden Söz Etti

Sonraki Haber
29 bin btc i̇le ortadan kaybolan dolandırıcı sonunda yakalandı

29 Bin BTC İle Ortadan Kaybolan Dolandırıcı Sonunda Yakalandı

İlgili Haberler