Para Çekme İşlemlerine Kısıtlama Getiren Bir Diğer İsim CoinLoan Oldu

Özlem Özbek
para çekme i̇şlemlerine kısıtlama getiren bir diğer i̇sim coinloan oldu 16
Bitlo

Avrupa merkezli kripto platformlarından CoinLoan, sert piyasa koşulları sebebiyle günlük para çekme limitlerini düşürmek zorunda kaldı. 

Kripto para sektörü uzun zamandır zorlu süreçler geçiriyor. Bu dönemde pek çok kripto para şirketi çeşitli kısıtlamalar veya işlemlerini askıya almak zorunda kaldı. Bu şirketlere bir yenisi daha eklendi. Kripto destekli krediler veren CoinLoan, bir açıklama yaptı. Açıklama kapsamında, sert piyasa koşulları sebebiyle borç verenler için para çekme limitlerini geçici olarak düşürdüğünü belirtti. Avrupa merkezli kripto şirketi, çeşitli finansal zorluklar sebebiyle para çekme işlemlerine kısıtlama getiren son şirket oldu. CoinLoan, Celsius, Voyager, BlockFi ve Three Arrows Capital yaşadığı sorunlarının, platformda para çekme işlemleri üzerinde etkili olduğunu belirtti. Açıklama kapsamında aşağıdakiler belirtildi;

“Faiz Hesaplarına ödediğimiz faiz, diğer platform kullanıcılarına aşırı teminatlı krediler vererek elde ediliyor. Bu nedenle, bazı durumlarda, Faiz Hesaplarından varlıkların tamamen çekilmesinin tahmini tarihi, kredinin kapanmasından sonra değil, önce gelir.”

Bu sebeple şirket fon akışlarını dengelemek ve likidite kaynaklı sorunların önüne geçmek için para çekme işlemlerine limit koydu. Kullanıcılar, bugün yapılan duyuru ile 24 saat içerisinde maksimum 5.000 dolar kadar para çekme işlemi yapabilecekler. Kripto para borç verme platformu fonlarının şu an için güvende olduğunun altını çizdi. Aynı zamanda Luna ve Three Arrows Capital gibi zor bir durum içerisinde olmadıkları belirtildi. Bunun yanı sıra, platform Luna’ya, stETH’a veya durumdan etkilenen diğer şirketlerle herhangi bir bağı olmadığını aktardı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
glassnode raporuna göre, turist bitcoinciler gitmeye başladı 15

Glassnode Raporuna Göre, Turist Bitcoinciler Gitmeye Başladı

Sonraki Haber
dip'te satın alınabilecek en i̇yi kripto paralar 16 1

Dip’te Satın Alınabilecek En İyi Kripto Paralar

İlgili Haberler