Pantera Capital’e göre Kripto Satışlarından Bazıları Bu Nedenden Dolayı!

Cem Yilmaz
pantera capital’e göre kripto satışlarından bazıları bu nedenden dolayı! pantera
Bitlo

Bir risk sermayesi şirketi olan Pantera Capital, kripto para piyasasında gerçekleşen satışların bir kısmının nedeninin vergiler olduğunu söyledi. Pantera Capital’a göre, bu yıl 18 Nisan’daki ABD’de olacak vergi günü kripto paraların fiyatlarında değişikliğe yol açabilir. Fon, geçen yıl kripto para birimi sermaye kazançlarında 1.4 trilyon dolar ürettiğini söylüyor.

Pantera Capital iddiasını desteklemek için geçmiş yıllarda yaşanan Bitcoin fiyat hareketlerini inceledi ve 2013, 2017 ve 2020’de Bitcoin’in vergi gününden 35 gün önce zirve yaptığını ve ardından yatırımcıların vergileri karşılamak için varlık satmasıyla düştüğünü kaydetti. Ayrıca kripto varlık fiyatlarının vergi gününe kadar düşme eğiliminde olduğunu kaydetti. Pantera konuyla ilgili şunları söyledi:

“Pek çok kripto yatırımcısı bu alanda yeni… Vergi yetkilileri onlara kazançlarının %34’ünün vergi mükellefi olduğunu söylediğinde, vergi ödemenin tek yolu, çoğu zaman kriptoya girdikleri için bir miktar kripto satmaktır.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin'de rusya - ukrayna gerilimi devam ediyor! teknik analize göre ne olabilir? s 3b9caf9d59aa7031dc58cc448d5c83c07f0acb90

Bitcoin’de Rusya – Ukrayna Gerilimi Devam Ediyor! Teknik Analize Göre Ne Olabilir?

Sonraki Haber
başkan biden, rusya'ya teknoloji i̇hracat kontrolleri ve banka yaptırımlarını açıkladı baskan biden

Başkan Biden, Rusya’ya Teknoloji İhracat Kontrolleri ve Banka Yaptırımlarını Açıkladı

İlgili Haberler