Outflows

Cem Yilmaz
outflows on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde sıradaki konuşacağımız konu Outflows. Bir önceki yazımızda Inflows hakkında konuşmuştuk. Inflows için borsalara aktarılan kripto paralar üzerinde konuşmuştuk. Şimdi ise tam tersini konuşacağız. Borsalardan cüzdanlara çekilen kripto paraları konuşacağız.

outflows ekran resmi 2022 03 29 15.45.30 1

IntoTheBlock sitemizde buraya geldikten sonra Total Exchange Outflows kutucuğuna tıklamamız gereklidir. Bu ekrana nasıl gelineceği konusunda sorun yaşıyorsanız Global In/Out of the money yazısından faydalanabilirsiniz.

outflows ekran resmi 2022 03 31 15.48.48

IntoTheBlock ekibi tarafından geliştirilen Outflows indikatörü yukarıda da ifade ettiğimiz gibi borsalardan cüzdanlara çekilen kripto para hacimleriyle ilgili bizlere fayda sunmaktadır. Inflows’da olduğu gibi Outflows’da da grafiği takip ederek genel eğilimi tespit edebilir ve fiyatın yönüyle ilgili tahminde bulunabiliriz.

Cüzdanlardan borsalara aktarılan kripto hacmi arttıkça fiyat düşüyor, borsalardan cüzdanlara arttıkça ise fiyat artıyor. Nedenini ise dolaşımdaki arzı düşürmek olarak söyleyebiliriz. 

outflows ekran resmi 2022 03 31 16.05.42

Mavi çizgi outflows çizgimizdir, siyah ise Ethereum fiyatı çizgisidir. Bu örnekte de olduğu gibi borsadaki Ethereum sayısı azaldıkça fiyatın yükseldiğini görmekteyiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitlo'da waves marketi açıldı

Bitlo’da Waves Marketi Açıldı

Sonraki Haber
canaan’dan yeni bitcoin madencilik donanımı!

Canaan’dan Yeni Bitcoin Madencilik Donanımı!

İlgili Haberler