Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, KuCoin’e Kalıcı Yasak Getirdi

İpek Kulaksız
ontario menkul kıymetler komisyonu, kucoin'e kalıcı yasak getirdi 6 1
Bitlo

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), önemli hacme sahip kripto para borsalarından KuCoin ve Bybit’e kalıcı yasak getirdi. 

Kurum tarafından konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalara göre Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu,KuCoin’in Ontario’da faaliyet göstermesinin kalıcı olacak yasaklandı ve 2 milyon Kanada doları ceza verdi. KuCoin’in herhangi bir yaptırımı dikkate almadığını belirten OSC, Bybit’in ise KuCoin’den farklı olarak bir yanıt verdiğini belirtti. Bybit ile anlaşma sağladığını dile getiren OSC, faaliyetlerini uyumlu hale getirmek için şirketten 2.5 milyon dolarlık bir taahhüt aldı.

ontario menkul kıymetler komisyonu, kucoin'e kalıcı yasak getirdi 4 1

İki şirket arasında yapılan anlaşma kapsamında Bybit, Ontario’da ikamet eden insanlar için yeni hesap kabul edemeyecek ve Ontario yatırımcılarına yeni ürünler de verilmeyecek. Aynı zamanda Bybit, vadeli ve marjin işlemleri platformundan kaldırmak durumunda kalacak. Herhangi bir ihlal yapılması halinde ise OSC, Bybit’in tüm operasyonlarını kalıcı bir şekilde yasaklayacak.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Direktörü Jeff Kehoe konuya ilgili olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadelere değindi;

Ontario’da faaliyet göstermek isteyen yabancı kripto para borsaları, buradaki kurallara uyum sağlamalı yoksa yaptırımlarla karşı karşıya kalırlar. Bugün açıkladığımız kararlar menkul kıymetler yasasına uymayanları tolere etmediğimizi gösteriyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin, altcoinler, dolar ve altında son durum! 3 1

Bitcoin, Altcoinler, Dolar ve Altında Son Durum!

Sonraki Haber
kripto çöküşünde

Kripto Çöküşünde “Hayatta Kalmayı” Başaranlar Büyüyecek

İlgili Haberler