Northzone’dan, Kripto Kapsamlı 1 Milyar Euroluk Fon!

Özlem Özbek
northzone’dan, kripto kapsamlı 1 milyar euroluk fon! 13
Bitlo

Yatırım şirketlerinin en gözde sektörleri arasında genellikle oyun, bankacılık, finans ve teknoloji sektörü yer alıyor.

Bu alanlara yapılan yatırımları fazlasıyla geri alabilen yatırımcıların son dönemlerde yeni bir ilgi alanı var gibi gözükmektedir. Bu anlamda İngiliz merkezli yatırım devi Northzone, bu ilgiden faydalanarak 1 milyar euroluk yatırım fonu ayırdığını açıkladı.

Northzone’un hedefi kripto ve Fintech Startup’lar

Avrupa’nın ileri gelen yatırım şirketi Northzone, 1 milyar euroluk yeni bir fon başlatacağını açıkladı. Şirket yeni fonuyla beraber startup’ları destekleyecek ve aynı zamanda 1 milyon ila 40 milyon dolar arasında çekler hazırlayacak.

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında fon ile beraber yılda 7.500 anlaşmaya destek verilecek. Bu rakamın Avrupa pazarının neredeyse yüzde 85 ila yüzde 90’ına karşılık geldiği düşünülüyor. Şirket yeni ve bu zamana kadar ki en büyük fonu hakkında şunları söyledi:

“Bugüne kadarki en büyük yatırım fonumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz: Yeni nesil, fark yaratan şirketlere yatırım yapmak için 1 milyar euroluk dev bir fon. Küresel iklim krizi ile sosyal, makroekonomik ve politik belirsizlik arasında, teknolojik inovasyonun gerçek toplumsal büyüme sağlayan gümüş astar olmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
teleperformance türkiye, i̇nsan ve teknoloji odaklı yatırımlarıyla sektörün lideri oldu teleperformance türkiye sektöründe en fazla büyüyen sirket oldu

Teleperformance Türkiye, İnsan ve Teknoloji Odaklı Yatırımlarıyla Sektörün Lideri Oldu

Sonraki Haber
justin trudeau:

Justin Trudeau: “Kriptoyu Desteklemek Sorumsuz Bir Liderlik Göstergesidir”

İlgili Haberler