NFT’lere Genel Bakış, Önemli İncelemeler!

Özlem Özbek
nft'lere genel bakış, önemli i̇ncelemeler! 14
Bitlo

Geçtiğimiz hafta, NFT’ler için yoğun geçen bir süreç oldu. Özellikle yasaklanmalar ve karşıt görüş olarak desteklemeler ön plana çıktı. 

Minecraft NFT’lere yasak getirdi, Epic Games ise olumlu bakıyor

Oyun dünyasının lider isimlerinden Minecraft, NFT’lere karşı olumsuz olduklarını ve geliştiricilerin oyunlarında hiçbir şekilde kullanılmayacağını belirten bir blog yazısı yayınlamıştı. Buna karşılık olarak oyun dünyasının bir diğer ismi Epic Games’in kurucusu Tim Sweeney, Twitter üzerinden cevap vererek “geliştiricilerin oyunlarını nasıl oluşturacaklarına karar vermekte özgür olmalı ve onları oynayıp oynamamaya karar vermekte özgürsünüz…” şeklinde bir söylemde bulunarak NFT’lere karşı olumlu olduklarını gösterdi.

nft'lere genel bakış, önemli i̇ncelemeler! 13 3

Square Enix ve Enjin, Final Fantasy NFT’lerini başlatıyor

NFT’lere yakın olmasıyla bilinen Square Enix’de bu konuda harekete geçen bir diğer isim oldu. Japonya merkezli büyük oyun firması, Final Fantasy VII’in 25. yılına özel NFT çıkaracağını duyurdu. Bunun için Enjin ile ortaklık kuran Square Enix, fiyat etiketleri ve adet hakkında bilgi vermedi.

Budweiser, Explore Loyalty programı şekilleniyor

Budweiser, geçtiğimiz hafta markaların NFT’ler çevresinde sadakat programı (Explore Loyalty) oluşturmasına yardımcı olmayı hedefleyen B2B start-up Hang ile bir anlaşma imzaladı. Söz konusu bu sadakat programları pek çok Web3 savunucusu tarafından NFT’lerin daha geniş ölçekte entegre edilmesi adına önemli bir potansiyel oluşturuyor.

nft'lere genel bakış, önemli i̇ncelemeler! 12 2

Tencent, NFT Marketplace’in kepenklerini indirdi

Tencent Holdings’in NFT platformu Huanhe’i lansmanından bir yıl sonra kapatmak zorunda kaldı. Çin hükümetinin hem kripto para piyasalarına hem de NFT’lere karşı olan sert tavrı, şirketi çıkmaza sürükledi. NFT’leri basan ve dağıtımıyla ilgilenen Huanhe adlı şirket, değerinden fazla sorun olduğu gerekçesiyle kapatılma kararıyla karşı karşıya kaldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kripto piyasaları, altın ve dolar hafta nasıl başladı - 25 temmuz 2022 8 3

Kripto Piyasaları, Altın ve Dolar Hafta Nasıl Başladı – 25 Temmuz 2022

Sonraki Haber
tokyo üniversitesi metaverse kursları için hazırlıklara başladı 21 1

Tokyo Üniversitesi Metaverse Kursları için Hazırlıklara Başladı

İlgili Haberler