NFT Pazarı 1 Milyar Doların Altında!

Gülcan Uyanıker
nft pazarı 1 milyar doların altında!
Bitlo

DappRadar verilerine göre, NFT piyasa işlem hacmi 2021 yılı Haziran ayından bu yana ilk kez 1 milyar doların altına düştü.

NFT piyasası, son 4 aydır kripto kışı nedeniyle düşüş eğiliminde. DappRadar’dan gelen veriler, NFT işlem hacminin 2022 Temmuz ayında 900 milyon dolar civarında kaldığını gösteriyor. 1 milyar dolara ulaşamayan piyasanın aynı grafiği son kez 2021’in Haziran ayında çizdiği biliniyor.

NFT Pazarı Geçen Yıla Göre %40 Arttı

Temmuz 2022’de ölçülen işlem hacimleri, piyasanın bir önceki aya göre %25 oranında daraldığını ortaya koydu. Kullanıcı sayısı bir önceki aya göre %8 azaldı. Resim olumsuz görünse de 900 milyar dolarlık pazar hala geçen yılın aynı dönemine göre %40 daha yüksek.

Piyasa, büyük ölçüde Yuga Labs’in sahip olduğu dört proje tarafından yönetiliyor; Bu projeler, yalnızca Temmuz ayında 160 milyon dolardan fazla işlem gören CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club ve Otherdeed’dir.

Diğer bir deyişle, Yuga Labs, Temmuz 2022 itibariyle toplam işlem hacmine göre değerlendirildiğinde, tüm NFT pazarında %20’nin üzerinde bir paya sahiptir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
popüler analist solana ve ethereum i̇çin boğa bekliyor!

Bu Altcoin Boğa Sinyalleri Veriyor! Yükselme Potansiyeli Olan Coin Hangisi?

Sonraki Haber
avax, sert i̇ddiaların ardından %20 düştü! avax sert iddialarin ardindan yüzde 20 düstü

AVAX, Sert İddiaların Ardından %20 Düştü!

İlgili Haberler