NEXO’dan Celsius Krizine Çözüm Önerisi

Özlem Özbek
nexo’dan celsius krizine çözüm önerisi 6
Bitlo

NEXO, Celsius krizini çözmek için bir kez daha adım attı. Kripto para piyasası, ayı sezonunu sağ atlatabilecek mi?

FED’de yaşanan değişimler kripto para piyasasında ciddi dalgalanmalara sebep oluyor. Yatırımcılar 13.06.2022’yi yani dünü sarsırıcı geçirdi. FED sebebiyle tedirgin geçen piyasalar, kripto para piyasalarından gelen güncel haberler ile daha da ürkütücü bir hal almaya devam ediyor. Güçlü kripto para şirketlerinde kullanıcıların güçlü kripto yatırımları olması ve bunlarla ilgili gelen olumsuz haberler, marketlerin satış baskını daha da artırıyor. 

Aşırı piyasa koşulları sebebiyle Celsius, radikal bir kararla, marketteki satışları, takas ve çekme işlemlerini durdurdu. Bu durdurma sebebiyle markette güçlü satış işlemleri yaşandı. Celsius’un bu hareketinden sonra yatırımcılar, iflas durumundan korkmaya başladı. Yatırımcılar, Celsius’un iflas ihtimaline karşı önlem alırken, kurumsal yatırımcılara yönelik kripto para hizmeti sunan dev isim Nexo’dan önemli bir teklif geldi. Nexo, Celsius’un belirli varlıklarını satın almakla ilgilendiğini belirtti.

nexo’dan celsius krizine çözüm önerisi 4

NEXO’dan Celsius’a yeni teklif

Başarılı şirket, yapmış olduğu açıklamada Celsius krizini çözmek için şunları dile getirdi;

“Celsius’un iflası gibi görünüm bir durum var. Kripto topluluğunun ve yatırımcıların yararını gözeterek işlemlerin dondurulmasının ardından Celsius’a bir teklifte bulunduk. Celsius’un kalan nitelikli varlıklarını ve teminatlı kredi portföylerini satın almanın Celsius müşterilerine anında likidite sağlamada faydalı olacağını düşünüyoruz. Nexo bu güce sahip ve bu teklifimize ilişkin yönetimden haber bekliyoruz.”

NEXO, dün yapmış olduğu teklifin reddedildiğini aktararak bugün, yeni bir teklifte daha bulundu. Söz konusu bu teklife 20 Haziran’a kadar cevap vermesi bekleniyor. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
peter brandt'den korkutucu açıklama

Peter Brandt’den Korkutucu Açıklama “Bitcoin 12.000 Dolara” Düşebilir

Sonraki Haber
glassnode raporuna göre bitcoin'in düşüşü daha da sert olacak 7 1

Glassnode Raporuna göre Bitcoin’in Düşüşü Daha da Sert Olacak

İlgili Haberler