Nexo, Vauld’u Satın Almak için Harekete Geçti

Özlem Özbek
nexo, vauld'u satın almak için harekete geçti 20
Bitlo

Kripto piyasasının önemli isimlerinden Nexo, pazartesi günü para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklayan Vauld’u satın almak için harekete geçti.

Salı günü Nexo, Singapur merkezli kripto şirketi Vauld ile gösterge niteliğinde bir ön sözleşme yaptıklarını duyurdu. Sözleşme kapsamında Londra merkezli Nexo’ya, inceleme yapmak için 60 günlük bir keşif süresi tanındı. Bunun üzerine Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, verdiği bir röportajda, “tam olarak ne olduğunu görmemiz gerekiyor ve bu biraz zaman alacak.” dedi.

Pazartesi günü aktarıldığı üzere Vauld, finansal olarak zorlu  bir süreç içerisinde. Bu sebeple platform tüm para çekme, alım satın ve para yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurmuştu. Hatta, yeniden yapılandırma ihtimali için yasal ve finansal danışmanlarla da anlaşmıştı. Kullanıcıların para çekme işlemleri şu an için durdurulmuş olarak kalmaya devam edecek. Trenchev, Nexo’nun durum tespiti sürecinin gidişatına göre Vauld’u yeniden yapılandırabileceğini ve finanse edebileceklerini belirtti. Şöyle ki, Vauld’un daha uzun vadeli varlıkları varsa ve bu anlamda yatırımlar yaptıysa, Nexo bunları alabilir. Bu şekilde platform için anında likidite sağlanmış olacaktır. Trenchev;

“Platform ile özel keşif sözleşmesine sahip olduğumuz için, şu anda inceleme yapan sadece biziz. Eğer devreye girersek, işi yeniden işleyecek şekilde yeniden yapılandırabilir miyiz? Bunu genel anlamda görmemiz gerekiyor”

nexo, vauld'u satın almak için harekete geçti 21

Nexo, Vauld ile neden ilgileniyor?

Nexo’nun Vauld ile yakından ilgilenmesinin sebebi, Vauld’ın Hindistan ve Güneydoğu Asya’da büyük bir payının olmasıdır. 2018 yılında Darshan Bathija ve Sanju Kurian tarafından kurulan Vauld, ekibinin geneli Hindistan’da yer alan kripto ticareti platformudur. Bathija, Vauld’un zirvede olduğu dönemlerde 1 milyar dolara yakın varlığının olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra şirketin bilanço açığının ne kadar büyük ve küçük olduğu hakkında ise yorum yapmaktan kaçındı. Fakat duruma hakim olan biri şirketin “orta ile yüksek çift haneli milyonlar” değerinde olduğunu belirtti. Vauld, Nexo’nun takip ettiği tek şirkette değildir. Geçtiğimiz hafta Celsius’a da bir teklif göndermişti. Ancak Celsius teklife sıcak bakmadı. Vauld ise bu satın alma teklifine sıcak bakıyor gibi gözüküyor. Kurucu Bathija konuyla ilgili şunları aktardı;

“Nexo çatısı altında faaliyet göstermek, müşterilerimize karşı yükümlülüklerimizi yerine getirme ve aynı zamanda piyasa koşulları ne olursa olsun her iki şirketin hedeflerini yerine getirme konusunda bizi daha güçlü bir konuma getiriyor.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
brezilya, kriptoya özel soruşturma birimi kuruyor 17

Brezilya, Kriptoya Özel Soruşturma Birimi Kuruyor

Sonraki Haber
ab, nft'ler üzerinden kara para aklama olaylarının önüne geçmek i̇stiyor nft

AB, NFT’ler Üzerinden Kara Para Aklama Olaylarının Önüne Geçmek İstiyor

İlgili Haberler