Mozilla Kripto Bağışlarını Yeniden Kabul Edecek mi?

Gülcan Uyanıker
mozilla kripto bağışlarını yeniden kabul edecek mi?
Bitlo

Mozilla yöneticisi Mark Surman’ın bir blog gönderisine göre, Mozilla Vakfı tekrar kripto bağışlarını kabul etmeye başlayacak.

Yapılan açıklamalara göre, yüksek enerjili bir iş kanıtı algoritması ile kripto bağışı toplamayacakları vurgulandı. Bu, Bitcoin ile yapılacak bağışların kabul edilmeyeceği anlamına gelmektedir.

Proof-of-Work algoritmasını kullanan Ethereum, önümüzdeki dönemlerde Proof-of-Stake’e geçmeyi de planlıyor. Bu güncellemeden sonra Ethereum’un enerji kullanımının %99,95 oranında azalacağı tahmin ediliyor.

Surman, iş kanıtı algoritmasını kullanan kripto para birimlerinin kirliliği önemli ölçüde artırabileceğini ve vakfın iklim taahhütlerini yerine getirmesini engelleyebileceğini belirtti.

Mozilla, 2022 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kadar vakıf tarafından kabul edilecek kripto para birimlerinin bir listesini paylaşacak.

İlk etapta 2014 yılında kripto ile bağış kabul etmeye başlayan Mozilla, 2021 yılının sonundaki bağış talebiyle ilgili bir tweet ile Firefox kullanıcılarından tepki aldı. Daha sonra kripto bağışlarını iptal eden vakıf, artık kripto bağışlarını tekrar kabul edecek.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun ödülleri nft olarak verilecek 3

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun Ödülleri NFT Olarak Verilecek

Sonraki Haber
certik 2 milyar dolar değerlemeye ulaştı certik

CertiK 2 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

İlgili Haberler